A magyar lakosság 60 százaléka nem tartja fenntarthatónak az állami nyugdíjrendszert, ennek ellenére a társadalom 66 százaléka az államtól reméli a nyugdíjas évek anyagi biztonságát – derül ki a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) megbízásából a Századvég Alapítvány által készített reprezentatív kutatásból.

A kutatás szerint a magyar lakosság alig több mint fele takarít meg kisebb-nagyobb rendszerességgel – 22 százalék rendszeresen, további 30 százalék esetenként –, a ténylegesen megtakarítók elsősorban a 30-49 év közötti korosztályok gazdaságilag aktív tagjai közül kerülnek ki.

A megtakarítások célját vizsgálva tekintve kiderül, hogy a többség inkább a mindennapokat érintő, kevésbé távoli célok érdekében tesz félre, és rendkívül alacsony, alig hat százalék azoknak az aránya, akik rendelkeznek nyugdíjcélú megtakarítással.

A megtakarításra képes korosztályok közül elsősorban a harmincas, városi, felsőfokú végzettséggel rendelkezőkben a legnagyobb a hajlandóság arra, hogy nyugdíj-előtakarékosságban gondolkozzanak.

A nyugdíjbiztosítás iránt érdeklődők 52 százaléka 5-20 ezer forint közötti összeget lenne hajlandó havonta nyugdíjcélra félretenni és átlagosan 150 ezer forintos havi járadék mellett tudná fenntartani jelenlegi életszínvonalát a nyugdíjazása után is.

A nyugdíjbiztosítások komoly növekedést értek el az elmúlt két évben, mióta állami támogatást élveznek az ilyen célú megtakarítások. A Mabisz becslései szerint az idei év végére a nyugdíjbiztosítások száma megközelítheti a 200 ezret.

A szövetség szerint az, hogy jogszabály rögzíti, a nyugdíjcélú megtakarítások csak a nyugdíjba menetelkor hozzáférhetők, elősegíti a lakosság hosszabb távra történő öngondoskodását.

12 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Eladott Ország
Megtakarítás, öngondoskodás mibűl?
A jelenlegi nyugdíjasok jókora hányada már most is nagyon nehéz helyzetben van. Mégis, a
jelenlegi középgeneráció tagjai még csak nem is álmodhatnak olyan nyugdíjról, mint amilyet a
mostani nyugdíjasok kapnak. Szükség lenne előtakarékosságra – nyugati országokban is ez a
normális, a minimális állami nyugdíj a saját megtakarítással egészül ki – de ez közmunkából,
minimálbérből, de még átlagbérből sem megoldható. A középgeneráció nyugdíjának másik
pillére lett volna az a pénz, amit a kormány kiszippantott a magánnyugdíj kasszából, ellopta.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Yoda69
@Béla333: Az igazsaghoz azert hozza tartozik hogy adott valasztasi lehetoseget persze eleg egyoldaluan.
En peldaul bennmaradtam mind az onketes mind a magan nyugdijpenztarban.
Qqberci
@Eladott Ország: Sokakban még nem tudatosult, hogy a 18 évnyi takarékoskodás eredményét (Manyup) ellopták...
justhpeter
@Qqberci: Pont ezért kellett volna Orbánt életfogytiglanra ítélni statáriális gyorsasággal.
a) elloptak 3000 milliárdot
b) ellopták az nyugdíj-előtakarékosságba fektetett bizalmat.
Jozefina
Ez a nagy tévedés!!! Az államtól soha nem fog senkin (kivéve aki halálra kopta magát, vagy jó fidesz-kdnp-s állásban volt) a megélhetéshez elegendő nyugdíjat kapni. Hagyják, hogy orbán és a nyugdíjasokat megvédő szőke kuszafogú tündér ellopja még a nyugdíj megtakarításokat is, amit ígéretük ellenére a mai napig nem kaptak vissza az érintettek és ettől a bagázstól nem is fogják!!!??
quadrocopter
Ajándék Böske!

Az idős, nyugdíjas házaspár egyike megkapta az "Orbán-utalványt", a másik még nem!
"A postás kétszer csenget"?
Equus
Ott van az eb elhantolva, h az alkülönített nyugdíjkasszát az állam beolvasztotta a költségvetésbe. Most arra törexik az éppen vezető maffiózó csoport, h elhitesse: könyöradományt ad a nyugdíjjal, miközben annak minden fillérje már előre be van fizetve. Nagyon sokan vannak, akik akár 30 évig is fizették, de egy napot sem élveztek belőle, korai haláluk miatt. Ez a pénz szándékosan kimutathatatlanul megy a lecsóba.

Ha egy rohadt fillér nyugdíjjárulékot sem fizetett volna senki, de elérte a nyugdíjas kort, akkor is járna neki annyi pénz, h a létminimum szintjén tengődni tudjon, és ez nem szívességből, hanem az áltatala fogyasztott termékek 27%-os ÁFÁ-jából. Ahhoz persze, h ennek a pénzügyi háttere meglegyen kevesebb stadiont kellene építeni, kevesebb államtitkár, kormánymegbízott kellene... egyáltalán az egész hivatalnoki rendszert újra kellene gondolni.
Na, ehhez kellene egy valódi forradalom.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.