Ahogy arról tegnap beszámoltunk, a 2009-es Dakar nyitó etapján új szakasz-győztest avattak a kamionosok mezőnyében, a holland Marcel Van Vliet személyében. Nos, a holland delegáció a második napon is folytatta remek szereplését, és ezúttal a motorosok mezőnye köszöntött új szakasz-győztest a Dakaron. A KTM-es Frans Verhoeven ugyanis mai sikerével élete első Dakar elsőségét szerezte meg. Pedig sokáig úgy festett, a tegnap csaknem fél óra előnnyel nyerő spanyol, Marc Coma a második szakaszon is megállíthatatlan lesz: a cél előtti utolsó ellenőrzőpontnál ugyanis még több mint két perc előnnyel vezetett, a szakaszt végül az 5. helyen befejező amerikai, Jonah Street előtt. Ám ahogy az első napon két legnagyobb riválisát, Cyril Despres-t és David Casteu-t, úgy ma Comát tréfálta meg a technika ördöge. A spanyolnak a hűtővel adódott problémája, ami miatt 12 és fél perc hátránnyal, a 17. helyen zárta a szakaszt. A szakaszt megnyerő holland KTM-es, Frans Verhoeven, aki a legutóbbi Dakaron még mint — az akkori végső győztes — Cyril Despres “vízhordója" tevékenykedett, mai sikerével feljött az összetett verseny 2. helyére Coma mögé, hátránya 13 perc 47 másodperc a spanyollal szemben. A mai etapon nem mellesleg — a tegnap defekt miatt súlyos perceket veszítő — Despres végzett a 2. helyen, 41 másodperccel elmaradva egykori segítője idejétől. A címvédő francia nem kis fegyvertényt hajtott végre azzal, hogy a 2. helyen zárta a mai etapot, ugyanis (az első nap után) ezúttal sem kerülte el a balszerencse — keresztülbucskázott egy hatalmas fűcsomón, amelynek következtében többek között a GPS berendezése is eltörött. Szerencsére azonban maga a motoros sértetlenül tudta folytatni a versenyt, és nem is akármilyen tempóban száguldott tovább a “baleset" helyszínéről, ezzel fél órára csökkentve hátrányát legnagyobb riválisa, a versenyben jelenleg vezető Marc Coma előtt. hirdetés // A legjobb Yamahás versenyző továbbra is az a David Fretigne a mezőnyben, aki a 3. helyen zárta a mai szakaszt, és összetettben is a virtuális dobogó alsó fokát foglalja el jelen pillanatban, hátránya valamivel kevesebb mint 17 perc Comával szemben. A lengyel KTM-es Jacek Czachor is továbbra is brillírozik, ő a két szakasz után a 4. összetettben, 17 p. 41 mp. hátránnyal. A tegnapi nap talán legbalszerencsésebb versenyzőjének, a francia David Casteu-nak azonban ma sem sikerült a javítás, és a 24. helyen zárt, közel 20 perces hátránnyal, összetettben pedig már több mint 1 óra a hátránya Comával szemben. Magyar szempontból kiváló hír, hogy a kategória egyetlen magyar színekben induló versenyzője, Dési János ma is erőn felül teljesített: a 39. lett a szakaszon, összetettben pedig a 40. helyen áll, 1 ó. 16 p. 36 mp. hátránnyal. A szerb színekben induló Saghmeister Gábor a 46. lett a szakaszon, a 47. összetettben. A romániai magyar Gyenes Emánuelről egyelőre nincs információnk.

Forrás: motor-sport.hu
RSS tartalom, A cikket automatikus RSS rendszer küldte be, amely egy híroldal összes cikkét posztolja a Propeller.hu oldalára. A más híroldalak által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.