A Volkswagen spanyol versenyzője, Carlos Sainz a második szakaszra is átmentette hibátlan formáját, aminek szakaszgyőzelem, és az összetett verseny pillanatnyi első helye lett a jutalma, így a motorosok után immár az autósok küzdelmét is spanyol versenyző vezeti. A magyar egységek is tovább remekeltek, közülük ketten is a legjobb húszban vannak két nap után! Az első szakaszt megnyerő katari Nasser Al-Attiyah — kisebb navigációs hiba miatt — az addig mögötte száguldó, egykori kétszeres rali-világbajnok Carlos Sainz mögé keveredett a mai, több mint 800 kilométer hosszú szakaszon (igaz, ebből 600 km csupán összekötő szakasz volt), és onnantól kezdve egészen a célig a spanyol porfelhőjében volt kénytelen haladni. Az ’El Matador’ pedig parádés versenyzéssel meg is nyerte a szakaszt, és az összetettben is az élre állt, míg katari vetélytársa visszacsúszott a 4. helyre, hátránya 4 perc 15 másodperc. Sainz mögött a 2. helyen Volkswagenes csapattársa, a mai szakaszt a 3. helyen záró dél-afrikai, Giniel de Villiers áll az összetett versenyben (2 p. 19 mp.h.), őt a kilencszeres Dakar-győztes francia, Stephane Peterhansel (3 p. 51 mp.h.), és az eddigi éllovas katari, Nasser Al-Attiyah követi. De a Mitsubishi másik két sztárpilótája, Juan Nani Roma (5 p. 42 mp.h.) és Luc Alphand (6 p. 21 mp.h.) is bőven látóhatáron belül vannak még az élen álló spanyolhoz képest. Sőt, talán azt se túlzás állítani, hogy még csak ezután kezdődik majd meg az igazi verseny, egy amolyan rövid, ám már önmagában is komoly erőpróbának számító “szelektálás" után. A 2009-es Dakar első szakaszainak megpróbáltatásairól a verseny korábbi kétszeres győztese, a japán Hiroshi Masuoka tudna a legtöbbet beszélni, aki számára nemcsak, hogy elkezdődött a verseny, de — a motor meghibásodása miatt — már be is fejeződött. Megvan tehát az idei megmérettetés első igazán nagy “áldozata" is. hirdetés // Na de térjünk is rá gyorsan a magyarokra, mert szerencsére kimagasló sikerekről tudunk számot adni autós egységeink részéről. Ugyanis a Palik-Darázsi kettős a 17., a Szalay-Bunkoczi páros pedig — egy öt percet felemésztő eltévedés ellenére is — a 21. helyet szerezte meg a mai szakaszon, és ezzel összetettben mindkét egység neve ott szerepel a legjobb 20 között két szakasz után, ami hatalmas fegyvertény. Szalay Balázs megőrizte 15. helyét az összetettben, és hátránya még mindig kevesebb mint fél óra Sainz-cal szemben, Palik László pedig kereken a 20. jelenleg, 37 p. 55 mp. hátránnyal. A verseny harmadik magyar autós egysége, a Liszi László-Fenesi József duó is remekül teljesített a mai etapon, és a 45. helyen zárt, összetettben pedig előrelépett a 35. helyre, hátránya hozzávetőleg két és fél óra. Holnap az eddigi kiemelkedően leghosszabb speciál, egy több mint 600 kilométer hosszúságú gyorsasági vár a versenyzőkre.

Forrás: motor-sport.hu