Nem indult szerencsésen Milák Kristóf a 200 méteres pillangó döntőjében, de egyértelműen a legjobbat hozta ki a helyzetből.

A rajt előtt szétszakadt a nadrágja, mégis óriási fölénnyel nyert Milák – Itt az aranyat érő úszás – videó
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf megnyerte a 200 méteres pillangóúszás döntőjét, mégpedig új olimpiai rekorddal. A fiatal úszó ezzel megszerezte első olimpiai aranyérmét. Óriási fölénnyel ért célba, a második helyezett japán Tomoru Hondára hajszál híján 2,5 másodpercet vert, Milák úszása viszont nem volt zökkenőmentes, derült ki az értékeléséből – írja a telex.hu.

Az M4 kameráinak ugyanis arról nyilatkozott, hogy szétszakadt a nadrágja indulás előtt, az úgynevezett call roomban, közvetlenül az úszás előtt 10 perccel kellett lecserélnie azt, ami nem várt fennakadást okozott az olimpiai döntőre.

Nemcsak az én érdemem, ez mindenkié, mindenki tudja, hogy kire gondolok

– folytatta az M4 kamerái előtt az újdonsült olimpiai bajnok. Nem foglalkozott azzal, hogy mindenki odaadta előre az aranyat neki, az úszás közben viszont semmit nem érzett.

A gatyaügy miatt kicsit szétestem, úgy voltam vele, hogy csak ússzuk le, ezért nem lett világcsúcs