A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal nem találta törvénysértőnek a nyírbogáti önkormányzat döntését, amellyel végkielégítést és szabadságmegváltást szavazott meg a települést 2001 és 2014 között vezető Simon Miklósnak.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal vezetője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: a hivatal tavaly nem élt törvénysértés megszüntetésére irányuló felhívással a nyírbogáti önkormányzat által meghozott határozatok ügyében.

Kozma Péter kormánymegbízott az elmúlt napokban Nyírbogáttal kapcsolatban megjelent sajtóhírekre reagálva adta ki közleményét.

A kormánymegbízott hangsúlyozta azt is, hogy a hivatalnak nem feladata a hatáskörén kívül tartozó viták vagy vitás kérdések eldöntése.

A Bors hétfőn írt arról internetes kiadásában, hogy a Nyírbogátot 2001 és 2014 között vezető, 1998-tól országgyűlési képviselőként is tevékenykedő Simon Miklós öthavi végkielégítésként bruttó 3 millió 67 ezer, ki nem vett szabadsága után pedig bruttó 2 millió 147 ezer forintot kapott felesége, a 2014 őszén a település polgármesterévé megválasztott Simonné Rizsák Ildikó (Fidesz) indítványára. A juttatást megszavazták az önkormányzati képviselők.

Az MSZP a Bors cikkre reagálva az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a Fidesz parlamenti frakciójának "sunyítás helyett" fel kellene szólítania Simon Miklóst a pénz visszafizetésére, ezzel együtt Nyírbogát lakóinak pedig vissza kell kapniuk az "elmutyizott" milliókat. Az Együtt közleményében a fideszes politikust a neki jogellenesen kifizetett milliók visszafizetésére és mentelmi jogáról történő lemondásra szólította fel, Apáti István, a Jobbik országgyűlési képviselője pedig bejelentette, hogy a párt vizsgálatot kezdeményez a Simon Miklósnak kifizetett ötmillió forintos végkielégítés törvényességével és jogszerűségével kapcsolatban.

Simon Miklós az MTI-nek hétfőn azt mondta, "politikai hisztériakeltés" folyik ebben az ügyben, szavai szerint a végkielégítést jogszerűen fizették ki neki. A hivatalba lépő polgármesternek az új ciklus elkezdéskor kötelessége a munkaügyi folyamatokat lezárattatni, és ez akkor is kötelessége, ha éppen a férjéről van szó – mondta Simon Miklós, hozzátéve, a kormányhivatal is jogszerűnek minősítette ezt a munkaügyi döntést.

A kormánypárti képviselő azt is közölte, az őt és feleségét ért rágalmak miatt eljárást indít.

11 hozzászólásarrow_drop_down_circle

pbalage
már hogy ne lenne törvényes?
azt a lapot, amelyikre oda van írva, hogy nem törvényes, valaki véletlenül lekávézta.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
papa.49
Hogyan is volt a Tocsik ügyben az szÜgyészség perindítványában, ,,jó erkölcsbe ütköző,, a jutaléka az ügyvédnőnek, ez hogy szinte saját magának utal ki 5 milliót ez rendben van, ja persze ez a fütyisz ERKÖLCSE!!!)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
nyanya001
Ha róluk van szó, akkor a közpénz ellopása törvényes !
Nincs ebbe semmi meglepő !
Hari
Ilyen a takarékos menyecske, mert ez a summa családban marad. Mit képzel bárki is, hogy majd a falura pocsékoljuk !!! Meg aztán ez a jó példa hogy lehet ám pénzt keresni kemény munkával !
Toby
"Amikor az igazságtalanságból törvány lesz, az ellenállás felelősséggé válik !"
(Thomas Jefferson)
Hellcat
Pofátlan, de törvényes...hála a fidesznek...

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.