Ez 10,4 százalékos növekedést jelent 2021 első negyedévéhez képest.

Az első negyedévben a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1499 forint volt, ami 10,4 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában tapasztalt 1358 forintos értéket – közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary hétfőn az MTI-vel.

Felmérés: 1500 forint körülire emelkedett a fizikai dolgozók órabére

Fotó: Illusztráció/pixabay.com CCO

Csaknem 7 ezer munkavállaló béradatait dolgozta fel a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó Trenkwalder, amely megállapította, hogy a régiókat tekintve már csak a Dél-Dunántúlon fordul elő 1400 forint alatti átlagos fizikai órabér. Ugyanakkor az Észak-Alföld mellett ebben a régióban volt a legnagyobb, 16 százalékot meghaladó az éves szintű növekedés, ami azt jelzi, hogy a legalacsonyabb béreket fizető országrészekben zajlik a felzárkózás az országos átlaghoz.

Az átlag felett áll a közép-dunántúli régió 1600 forintos átlagos órabérrel, miközben a mezőnyből továbbra is Budapest és Közép-Magyarország emelkedik ki 1900 forint körüli értékével.

A közlemény idézte Hamrák Viktort, a Trenkwalder szolgáltatási igazgatóját, aki elmondta, hogy továbbra is kétszámjegyű bérnövekedést tapasztalnak a fizikai munkakörökben, a bérek gyors ütemű változását a munkaerőhiány mellett az első negyedévben a minimálbér közel 20 százalékos emelése is hajtotta. Ez a növekedési ütem várhatóan az egész évre jellemző lesz. A koronavírus kitörésekor tapasztalható rövid megtorpanástól eltekintve a fizikai órabérek növekedésének éves mértéke már hosszú évek óta 10 százalék körül alakult – tette hozzá.

Hamrák Viktor ugyanakkor megjegyezte, hogy az idei helyzet mégis komolyan eltér a korábbi évektől: egy olyan kedvezőtlen inflációs forgatókönyv mellett, amelyben a pénzromlás mértéke kétszámjegyű, akár az is előfordulhat, hogy a 10 százalék körüli nominális béremelkedés ellenére a reálbérek csökkennek.

A Moore Hungary tanácsadó és könyvvizsgáló cég ezzel egy időben több mint 60 nemzetközi cég magyarországi leányvállalatánál dolgozó csaknem 500 középvezető béradatait vizsgálta meg.

Közölték, a 700 ezer és 1 millió forint közötti havi bruttó fizetési sávban dolgozó alkalmazottaknál az éves béremelkedés mértéke 2022 első negyedévében átlagosan 7,3 százalékos volt.

A közlemény idézte Hajnal Pétert, a Moore Hungary ügyvezető partnerét, aki elmondta, hogy a középvezetői szegmensben a járvány első évében gyakorlatilag megállt az átlagbérek emelkedése, tavaly ilyenkor mindössze 1,5 százalékos éves szintű bérnövekedést mutattak ki az érintett körben. Most azonban régen látott ütemben zajlanak a béremelések. A jelenlegi inflációs környezetben arra számítanak, hogy a bérnövekedés 2022 további részében is legalább a 7-8 százalékos szinten marad – tette hozzá.

Forrás: mti.hu

4 hozzászólásarrow_drop_down_circle

csipetke
1500 ft/ óra, ez a "hatalmas" béremelés azt jelenti, hogy bruttó 300 ezer körüli a fizetés,amiből jó,ha 200-210 ezret megkap a delikvens. Ebből aztán nem lesz habzsi-dőzsi, és aki ebből még családot is el tud tartani,az igazi művész. Itt van az,hogy ebben a nyomorult országban mesterségesen alacsonyan tartották a béreket,hogy idecsalogassák a multikat. Nem véletlenül mentek külföldre az orvosok,szakdolgozók, és a különböző szakemberek. Itthon pl egy kőművesre kb egy évet kell várni, időpontot kell kérni a különböző szakiktól, mint az SZTK-ban. És orbán a bandájával büszke rá,hogy megszűntették a munkanélküliséget. És valóban. Miattuk cuccoltak külföldre százezrek, így az ittmaradóknak akad munkájuk sz@rásig
tothjani
A szakmunkásbér (Garantált bérminimum) 1495 forint/óra !!
Az 5 forintos többlethez csak gratulálni tudok. :(
ómió
Pedig az efftársak egy Maki-féle sarcot vártak volna!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.

További ajánlatok