A globális minimumadó bevezetésére vonatkozó európai uniós irányelv elutasításáról dönthet keddi ülésén az Országgyűlés.

Elutasíthatja a globális minimumadó bevezetését a parlamentFotó: Szavaznak a képviselők az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. június 20-án. MTI/Kovács Attila

Az ülés 9 órakor a napirend előtti felszólalásokkal kezdődik,

majd kivételes eljárásban tárgyalja a Ház a gazdasági bizottság által benyújtott országgyűlési határozati javaslatot a globális minimumadóval kapcsolatban.

Az előterjesztés az orosz-ukrán háború okozta új világgazdasági helyzetre, különös tekintettel a háborús inflációra és a háborús gazdasági válságra hivatkozva kezdeményezi elutasítani a multinacionális csoportokra az EU-ban alkalmazandó globális minimum-adómértékről szóló tanácsi irányelvtervezetet.

A parlament határozhat az Állami Számvevőszék (ÁSZ) 2021-es szakmai tevékenységéről és az intézmény működéséről szóló beszámolóról.

Döntés lesz a magyar kormány és a Visegrádi Szabadalmi Intézet közötti székhely-megállapodás kihirdetéséről szóló törvényjavaslatról, amely rendezi az intézet jogi státuszát, illetve meghatározza a tisztségviselőknek biztosított mentességek és kiváltságok körét.

Uniós jogharmonizáció a célja annak a Nagy-Britanniával kötött beruházásvédelmi egyezmény megszüntetésének, amelyről szintén zárószavazás lehet. Ugyanakkor az Ománnal kötött a beruházások ösztönzéséről és kölcsönös védelméről szóló megállapodást most tervezi kihirdetni az Országgyűlés.

A képviselők határoznak az Interparlamentáris Unió (IPU) Magyar Nemzeti Csoportjának megalakításáról. Az IPU szuverén államok parlamentjeinek egyetlen világszervezete, a parlamentek közötti véleménycsere és párbeszéd fóruma.

Várhatóan megválasztják az ÁSZ elnökét jelölő eseti bizottság tisztségviselőit és tagjait.

Domokos László ÁSZ-elnök 12 éves mandátuma július 5-én jár le.

A határozathozatalokat követően két nemzetközi légügyi egyezményt vitat meg a parlament: az egyik az Európai Unió és Örményország között a közös légtér létrehozásáról szól, a másik az Európai Unió a Katar közötti légiközlekedésről.

Forrás: MTI

12 hozzászólásarrow_drop_down_circle

human
Persze, hogy elutasítják. Akkor Ráhelnek és Lőrincnek is adóznia kellene.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
verőce21
Hajrá FIDESZ-KDNP, előre megyünk nem hátra!
Azért 9% a Társasági adó, hogy ide hozzánk jöjjenek a multi cégek, mert kellenek a munkahelyek!
Inkább fizetünk 27% áfát, ami ellensúlyozza a kevesebb vállalati adóbevételeket..., mert ha munka van, minden van!
Emmersson71
@sgl: Így nevezi a törvény, tehát én is így hivatkozom rá!

"Lottó 5-ös az mi?" - nyeremény
Emmersson71
@Maccska: Aha..majd bedob az ötletbrigád helyette mást!
És hiába ideiglenes, ha egyes cégekre a hatása végleges lehet.
verőce21
Magyarországon az adóbevétel jelentősebb részét az ÁFA teszi ki. Amit a diákoktól a nyugdíjasokig mindenki fizet, a jövedelméhez igazodóan. És egyben a legigazságosabb adófajta is!

Ezért is lehetett a társasági adót 9%-ra lecsökkenteni 2017-ben! De még a 9% alól is van egy csomó kedvezményezett, mert a munkahelyteremtés előbbrevaló...!
verőce21
A globális adó terve teljes őrület gazdasági értelemben...! Mi nagy erőfeszítéseket tettünk annak érdekében, hogy bevezethessük a 9% TAÓ-t, át kellett alakítani az egész adórendszerünket, nem fogunk visszakozni...!

Kína, India, USA... most még bólogat a globális min. 15%-os társasági adóra, de majd amikor az EU levágta a saját tökeit, akkor mosolyogva kihátrálnának belőle!
(pl. minden szektornak egyesével kivételt adnának).
ómió
Hát, ha van egy kávéskanál esze...!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.