Újraírná a kormány a törvényt, ami alapján jelenleg panaszt vagy közérdekű bejelentést lehet tenni önkormányzati szerveknél, ha valaki egyéni jog- vagy érdeksérelmet tapasztal, vagy olyasmit észlel, aminek az orvoslása vagy megszüntetése a közösség vagy az egész társadalom érdekét szolgálja – írja a 444. A 2013-as törvénynek már a preambuluma sem csinál titkot abból, hogy ez a jogszabály az ország korrupcióellenes vállalásai miatt született meg, de Varga Judit javaslata ebből sem hagyná ki a genderkérdést.

Újraírná az Orbán-kormány a törvényt: Hamarosan bejelentést tehet akkor is, ha veszélyben érzi a „magyar életmódot”

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 444.hu cikke szerint a kedden benyújtott módosító javaslatban szerepel egy újabb fejezet, amelynek címe: „Az Alaptörvényben foglalt alapvető értékek és jogok magasabb védelmi szintjének elérése érdekében, valamint a magyar életmód megvédéséhez fűződő közérdekre tekintettel benyújtható bejelentések”.

Itt négy olyan esetet emelnek ki, ami alapján bejelentés tehető. Ha például valaki kétségbe vonja, hogy a velünk élő nemzetiségek a magyar politikai közösség részei és államalkotó tényezők. Például ha valaki az örmények ellen próbál uszítani. De ugyanúgy bejelentésre adhat okot az is, ha valaki tagadja a nemzetiszocialista és a kommunista diktatúrák bűneit, vagy esetleg akadályozza a nemzeti jelképek tiszteletét és használatát. De mivel ezeket az eseteket más jogszabályok már eddig is szankcionálták, ezért itt olyan sok változást a magyar életmód megvédéséről szóló fejezet sem hoz.

Azonban a negyedik pont alapján azok ellen is panaszt lehet tenni az állami és önkormányzati szerveknél, akik késégbe vonják

a házasság és család alkotmányjogilag elismert szerepét

vagy a gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelem és gondoskodás, valamint születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogát.

Egyelőre nem világos, pontosan mit jelent mindez, de mivel ezekre az esetekre az elkülönített visszaélés-bejelentési rendszer szabályai vonatkoznak, ilyen bejelentést bárki tehet szóban vagy írásban, a rendszer működtetője pedig nem fedheti fel a bejelentő személyét. Az még kérdéses, milyen büntetés szabható ki.

Amíg a diktatúrák bűneinek tagadásánál pontosan lehet tudni, hogy milyen büntetést helyez kilátásba a Büntető Törvénykönyv, abban egyelőre tanácstalanok maradnak a vizsgálók, mit érdemel, az, aki kétségbe vonja a házasság és család alkotmányjogilag elismert szerepét. Hogy ezzel az jogellenes cselekmények feltárására létrehozott rendszerek mit kezdenek, azt nem tudni. Mindenesetre a törvény elfogadása után a vizsgálatok elindulhatnak, még ha értelmük nem is lesz.

Forrás: 444.hu, 24.hu

23 hozzászólásarrow_drop_down_circle

nemkati
Varga Judit már eddig is élhetett volna a bejelentési jogával, maga ellen is tehetett volna bejelentést, amikor tudomása volt (résztvevője volt?) a végrehajtói vezetők korrupciós ügyeiről, vagy a Pegazussal illetéktelen megfigyelésekről.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
ómió
@m73: Már megint itt bűzlesz, bolsiék szarkupaca!? Megdugtad már a bárcáskurva anyádat, vagy előbb a tehénnel "végzel"!?
balos
@Juhász István: Hát ezt a kultúúrha terjesztőitől kicsit sziszi-faszi "munka lenne elvárni!Ezek a nemzethy labanc-nyilas tömeggyilkosok a szar keverésben már a Világ éllovas-vissza fele nyilazói!
balos
@szópó-ómió: Mi van csicskusz?Korábban keltél fel a disznódról,hogy itt terjeszted a kultúrhádat?Anyád nem mondta,hogy a muszka faterodat,csak azért tartotta jól,hogy nehogy rád fanyalodjon?
balos
A vármegye ispánjai fogják elbírálni a feljelentő hűségét a nemzetvezetőhöz?Az már volt,de az is kötélre került!Ennek a kötél túl jó megoldás lenne!
Havanagi
Ne felejtsük el,hogy mindez a "BÉKE " jegyében készül. LEGYEN BÉKE,LEGYEN BÉKE,JELENTSE FEL A SZOMSZÉDJÁT!!! Na! Most pofázhatják,hogy "mi a béke pártján állunk" Láthatjuk,hogy ilyen Magyarországot akar
a söpredék fidesz.Egymás ellen uszít minden létezőt.Gratulálok a birka népnek !
drrotf
Gyorsan bemutatta Orbán és kormánya hogy 12 évi uralkodás után sem tud tövényt hozni,mert most is olyan törvényt "alkotot" ez a 133 bátor ember amit egyből módosítani kell.Ha jártak volnak az urak jogi egytemre és le is vizsgáztak volna, akkor tudnák hogy milyennek kell egy törvénynek lenni, és akkor könnyű lenne jó jogszabályokat alkotni.De hát nem adatt ez meg mindenkinek csak Orbán Viktornak, aki le is vizsgázott a jogi egyetemen, de sajnos őt is biztos olyan ember vizsgáztatta, aki jó pénzért mindenre hajlandó volt, még arra is hogy tudás nélkül engedjen át egyetemi hallgatókat!Ha nem így lett volna, akkor Orbán nem engedné, hogy egy két napos törvényeket hozzon az ő uralkodása alatt az Országgyűlés, mereven figyelne arra, hogy a törvények megfeleljenek azoknak a kritériumoknak amiket a jogi egyetemen már évszázadok óta a törvényektől elvárnak!Szégyen ez az Országgyűlésre , a Törvényalkotási Bizottságra, ha van még ilyen és azokra a képviselőkre akiknek felkészülteknek kellene lenni a jogalkotásból.Hogyan akarunk mi jó törvényeket hozni, ha a törvénynek a legalapvetőbb tulajdonságait sem ismerik a törvényhozók, hogy a törvénynek hosszú távon kell rendezni a társadalmi viszonyokat, és itt az egy két napos vagy hetes időszak nem jelenthet, még a FIDESZ szótárában sem ,hosszú távot!Ugyan ezt a problémát látom akkor is ha az Országgyűlés olyan ügyekben hoz határozatot akikre a magyar törvények nem vonatkoznak , nem alanyai a magyar törvényeknek.Ilyen határozat az is amikor nemzetközi szervezeteket , vagy más államokat szólít fel az Országgyűlés valamilyen magatartás követésére.Ez egy szerep tévesztés, mert az állam szerveinek van joga felhívni egy másik államot valamilyen magatartásra , vagy annak elkerülésére, és a magyar államnak van is erre külön az alaptörvényben meghatározott szerve, a kormány.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.