A Görögországban uralkodó rossz időjárás miatt, amely ellehetetleníti a hajóforgalmat, a megszokottnál kevesebb migráns érkezik Macedóniába és Szerbiába, az időjárás javulása után azonban újra nagy tömegek várhatók – jelentette a szerb és a macedón sajtó szerdán.

Szlovénia, Horvátország, Szerbia és Macedónia a múlt héten jelentette be, hogy csak azokat a szíriai, iraki vagy afgán állampolgárokat engedi be az országba, akik már rendelkeznek korábban kiállított regisztrációs papírokkal. Akik nem háború sújtotta övezetből érkeznek, nem léphetik át a görög-macedón határt, ezért napok óta különböző módokon tiltakoznak: egyesek éhségsztrájkolnak, mások bevarrták a szájukat, vagy félmeztelenre vetkőztek, egy ezerfős csoport pedig a sínekre ült, így akadályozva a Szalonikiből Szkopjéba tartó vonat indulását.

Különböző transzparenseket lengetve és különféle jelszavakat skandálva követelik, hogy engedjék őket tovább, hogy eljuthassanak Nyugat-Európába. A főleg iráni, pakisztáni, marokkói, bangladesi, szomáliai és nepáli migránsok, akik a nyugat-balkáni útvonalon fekvő országok szerint gazdasági bevándorlónak minősülnek, az újságíróknak azt mondták: nem fordulnak vissza, addig tiltakoznak, amíg át nem engedik őket.

A macedón-görög határon fekvő Gyevgyelijában uralkodó állapotot Suzana Saliu, a válságkezelésért felelős macedóniai központ igazgatója kiszámíthatatlannak nevezte szerdán a szerbiai közszolgálati televízióban.

Az utóbbi 24 órában ugyan semmilyen incidens nem történt, de mintegy kétezren továbbra is a görög és a macedón határ között várakoznak – mondta Saliu.

Nebojsa Stefanovic szerb belügyminiszter közölte, jelentősen csökkent a Szerbiába érkezők száma, míg hétfőn 4800 migránst regisztráltak a szerb-macedón határ melletti Presevóban, kedden csupán 1660-at.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

verőce21
Az a baj, hogy ez a lüke Merkel a kvótaleosztással még mindig további meghívásra ösztönzi az arabokat.
Minden olyan törekvést blokkolnak, ami az áradat megfékezésére irányul. Pár évvel ezelőtt még kőkemény feltételei voltak a schengeni tagságnak, emlékezzünk csak Romániára, amely a mai napig nem lehet tag a tökéletlen határőrizetre való hivatkozással. Ma viszont az olasz haditengerészet egyenesen értük meg a líbiai partokra. Ilyen korábban eszükbe nem jutott volna, most mégis megteszik. Minden európai vezető olyanokat művel, ami nemrég még tilos volt. Ez a változás csak kemény nyomás hatására alakulhatott ki, önmagától biztosan nem.
Nagyobb baj az, hogy az eliszlámosítást támogató pártoknak vannak hívei. Többen vannak, mint amennyi indokolt lenne.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.