A Welt am Sonntag (WamS) című vasárnapi német lap vezércikkben foglalkozott Magyarországgal. 

A konzervatív hetilap Európa orbanizációja: miért nem veszünk részt ebben című írásában a szerző, Alan Posener egyebek között kifejtette, hogy a kelet-európai rasszizmussal és antiszemitizmussal kapcsolatban egyesek "a Kelet +orbanizálódásáról+" beszélnek, holott "egész Európa orbanizálódik".

"Kelet-Európa nem a múlt, hanem a jövőbeni norma" – írta a WamS szerzője.

Németországban sokan abban hittek, hogy "az EU révén meghaladható a nemzet", mindenütt máshol viszont "a nemzetet akarják erősíteni az EU révén", ez pedig "vagy sikerül, vagy a nacionalizmus tönkreteszi az EU-t" – tette hozzá.

Van azonban egy tagállam, amely nem engedheti meg magának ezt a "kicsinyes nemzeti önzőséget", és ez Németország. Nem erkölcsi okok miatt, hanem azért, mert azonnal megbukna az EU, amelynek éppen Németország a legnagyobb haszonélvezője – fejtette ki Alan Posener.

Angela Merkel kancellár bár későn, de mégiscsak megértette ezt. Így a "kelet-európaiak érdekében", és a német iparral szembeszállva megszervezte az Oroszország elleni szankciókat , és "Orbán hálátlansága", illetve a saját pártjában keletkezett ellenállás dacára "drasztikusan csökkentette a menekültek által Magyarországra nehezedő nyomást", továbbá enyhíti a görögországi megszorítások szigorát és Tornado harci repülőgépeket küld Szíriába. "Miért nem tudja kommunikálni, hogy miért teszi mindezt?" – vetette fel a WamS vezércikkének szerzője.

28 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Dr. Felipe
A g..i aki szétverte az Európai Uniót, így fog bevonulni a történelembe.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
JAJMÁR
@világlátó: Jól leírtad a főbb gyulladt gócokat, talán csak Obama meg Kína maradt ki, és az ő viszonyuk, no meg Izrael és a Palesztinok, no meg Jemen, de továbblépve az Ukrán helyzet... és csak jut eszembe sorba, mennyi fellobbanni készülő szikra van a világban. Vajon le lehet ezeket fojtani?
A migránshelyzet - nevezzük így - létrejöttéért, én biztos vagyok benne, nem a migránsok a felelősek. Szerintem túl nagy energiát és figyelmet fordítunk rájuk, pedig nem is ők jelentik a legnagyobb veszélyt. Azzal keveset törődünk, ami elől menekülnek. Írod, hogy mennyi mindent meg kell tennünk őmiattuk, meg őértük, de miért? Szerintem egyszerűen hagyni kellene őket élni. Majd megoldják a maguk problémáját.
Senki sem szereti, ha helyette rendezik el az életét.
Ha vége lesz a háborúknak a Közel-Keleten, és lehetőséget kapnak ezek az emberek, hogy hazamenjenek, újjáépítsék a hazájukat, hazamennek. Ha nem lesz vége még 10 évig, akkor már berendezkednek az új helyen, és kevesebben adják föl az új életüket, de biztos lesz olyan még akkor is.
Minden ember a saját hazájában érzi jól magát, ott önazonos.

A jósolt veszély - letámadják, meg iszlámosítják Európát - csíráit éppen azok vetik el, akik ezt terjesztik, akik ettől akarják óvni a nemzeteket.
Pont ezzel állítják szembe őket egymással, emiatt eshet szét az eu, ettől gyengül. Nem a bevándorlóktól, hanem a reakcióktól.
Azért is veszélyes ez, mert az ide érkező migránsok - legyenek gazdasági bevándorlók, vagy menekültek - csak egy új, reményteli, emberi életért jönnek. Mégis, ha adódik egy "őrült" vezető a jövőben, - és láthatjuk, milyen könnyű hiszteriálni a tömeget - aki majd eléjük áll azzal a torz elmélettel, hogy "nektek feladatok, hogy terjesszétek Európában az iszlámot, és minden eszközzel", akkor megtalálják magukban ennek a csíráját, amit már jó előre beletettek. Ki tette oda? Az európai ember.
JAJMÁR
@JAJMÁR: 09:37 folytatás...
Nagyon rossz úton járunk, ezért látom sötéten a jövőt. Ráadásul egyre többen meg vannak róla győződve, hogy ez a helyes út. DE mi lesz ennek a vége?
A bombázások nem oldják meg, nem győzhetik le az IÁ erejét. Ezzel szemben nagyon sok a civil áldozat, nemrég olvastam, hogy az oroszok egy török pékséget bombáztak le, amelyik kenyeret sütött az ott élőknek. A háború egyre inkább kiszélesedik. Mindegyik fél a saját gesztenyéjét sütögeti, a legkevésbé az IÁ érdekli pl. a Putyint, vagy Obamát. Sokkal nagyobb baj ez, mint az ide bejövő menekültek.
(Ráadásul amelyik bevándorlónak megöli az orosz,francia,német...stb. bomba a szüleit, az nem a bombát fogja hibásítani.)
Az, hogy a menekülteket Európa beengedi, természetes. Ettől nem mulya, nem hibás, ettől EUrópa! A mostani folyamatok a romlásához vezetnek.

Az, hogy hirtelen ilyen sokan jönnek, és az ellenük irányuló gyűlöletkampány, az, hogy mi kerítést építünk és most ide nem... és hogy akkor mások is építenek - amiből még nagy baj lehet -, az, hogy az eu-t folyamatosan gyengítik, szerintem nem véletlen! Gyengül vele a NATO is. De kinek az érdeke?
verőce21
A barbárok támadják Európa kapuit, ezzel párhuzamot vonnak a Római Birodalom végnapjaival.
verőce21
Ilyen élménye Európának eddig csak kétszer volt. A 9. században, amikor az arabok előretörtek Autunig és Poitier-ig és a tizenhatodik században, amikor a törökök elvándoroltak Győrig és Erlauig. A Dzsingisz kánok, Timur Lenkek, Attilák zsákmányoló, hódító kalandozásai az európai térségben tragikus, de múló közjátékok voltak, s ezek a hordák valamilyen otthoni, ázsiai törzsi szerencsétlenség sípjelére egy napon ész nélkül hazairamodtak Európából.
Ezek az arabok már világnézeti , faji szellemi tudattal indulnak rohamra egy másik világnézet, faj, szellemi tudatosság ellen. És amikor Martell Károly, a fattyú, Autun körül véglegesen megverte őket, nemcsak a harácsolások emlékét hagyták Európában, hanem az arab műveltség nagy kérdéseit is, amire felelni kellett. Nemcsak az asztronómia, a navigáció, az orvostudomány, egy új ornamentika, a keleti természetlátás emlékeit hozták, hanem egy számrendszert is, amely lehetségessé tette a technikai gondolkodást. Száműzte a görög-római számrendszer bonyolult és nehézkes számjegyeit.
Erre a barbár, első nagy keleti kérdésre a keresztény világ jól felelt. Nemcsak fegyverrel felelt Autunnál, hanem a reneszánsszal és humanizmussal, amely az arab műveltség hellenisztikus, arisztotelészi öntudatának ösztönzése nélkül talán évszázadok múltán sem gyullad fel a középkori ember lelkében. A reneszánsz mindenesetre válasz volt az első nagy keleti, világnézeti betörésre.
A második...
verőce21
A második keleti támadásra az oszmán világkép és keleti hódítás nagy rohamára megint nemcsak fegyverrel felelt a keresztény világ, hanem egy nagy belső megújhodási kísérlettel, a reformációval. Hogyan felel majd az én világom ennek a gazdasági menekült hordának, amely folyamatosan érkezik egy szál ruhában, sportcipővel, néha egy kétkilós "diplomáciai eszközzel” az arab világból? Azt már megtudtuk, hogy mindenünket el akarja vinni és a tetejébe a lelkünket, személyiségünket, vallásunkat is porba akarja tiporni. Nagy birodalmak gyorsabban virágoznak el, mint a trópusi erdők. A történelem tele van ilyen rejtélyes "mammuttestek” csontvázaival, amilyen a Szeleukida Birodalom, a núbiai, a líbiai…
Csak a tébolyodott hiheti, hogy ezek most is, nem a teljes elpusztításunkra érkeztek. Bizonyos, hogy az európai ember nyugdíjának megteremtésére miatt jöttek?
Szabadságot nem hoztak, mert az nekik sincs…
világlátó
Kedves hozzászóló Barátaim ! Nagy élmény és tanulság is egyben, végigolvasni gondolataitokat. Sokat tanultam most tőletek. Azt hiszem érdemes volt feltárni az álláspontokat, legyenek is azok bármilyen világnézetű és pártállású emberek álláspontjai.
Hogy mindezt kiértékeljük itt valamennyien, erre idő kell. Elmentettem az egészet, ha időm engedi, utána járok mindannak, amit itt felvetettetek.
Verőce21 ! Az általad felhozott történelmi visszatekintés nagyon érdekes. Itt van előttem A múlt születése sorozatból a Hódító Iszlám című könyv, ami nehéz és tömény anyag, több más kiadvány ismeretét feltételezi, ezért megértése nem egyszerű. De átrágom magam ezen, mert én is szeretném tudni azt amit Te már ismersz és képessé tett arra, hogy előre is tekinthess. Ez az a tudás, ami talán megadatott Európa vezetőinek is ahhoz, hogy helyes döntést hozzanak. De mi lesz az európai népességgel, az emberekkel, akik mindezt alig, vagy egyáltalán nem tudják, csak a politikai vezetőikre és a médiák hírmagyarázóira hagyatkozhatnak. Nem látom a mai kornak megfelelő humanizmus és reneszánsz előjeleit, csak olyan társadalmakat, országonként kisebb, nagyobb eltéréssel, amelyekben a kereszténység is megosztott, Ferenc pápa elképzeléseit vegyes fogadtatásban részesítik,
ahogy elődjét is, aki az avitt dogmák megkövesedett formáit tartotta követésre méltónak.
Jó lenne észrevenni egy új humanizmust és reneszánszt, de nem érzékelek mást csak tétovázást és zavarodottságot.
Az iszlám és a kereszténység évezredes harca új szakaszba lépett, ezt ma már tényként rögzíthetjük.
Javaslom, ahogy lehet folytassuk ezt a beszélgetést.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.