Mark Webber diadalmaskodott a Brazil Nagydíjon, miután csapattársának, Vettelnek váltóhiba miatt csökkentenie kellett a tempót. A sokak által jövendölt eső elmaradt Braziliában, ezért akik nem száraz beállítással készültek a futamra, hátrányban voltak. A mezőny megúszta a rajtot baleset nélkül, a legtöbb helyet Barrichello vesztette, akinek autója igen nehézkesen indult. Alonso is javítani tudott, az első kanyarban már Jenson Button előtt fordult. Ezután az első komolyabb esemény a 10. körben történt, amikor Schumacher a célegyenes végén előzni próbálta Bruno Sennát. A két autó összeért, és ebből a német jött ki rosszabbul. Míg Senna gond nélkül tovább ment, Schumachernek egy teljes kört kellett megtennie a boxig defektes gumival. Később Senna az esetért box-áthajtásos büntetést kapott. A 14. körtől Vettel a csapat utasítására nem használhatta a teljes fordulatszám-tartományt az alsóbb fokozatokban, előbb kellett felkapcsolnia. A német világbajnok a hibás váltóval a 30- körig húzta, ekkor azonban elengedte csapattársát, Webbert. A 38. körben az ismét Massával viaskodó Hamiltont is elérte a vég. Csapata rádión értesítette, hogy az autó váltójával komoly gondok vannak. Az angol a 48. körig húzta. Váltóhibával ki kellett állnia. Ekkor Webber már vezette a futamot, Vettel volt a második, mögötte 10 másodpercre Alonso autózott, majd őt szintén 10 másodpercre Button követte. Az 53. körben Button autójára felkerült a kemény keverékű gumi, és az angol innentől sokkal gyorsabb volt, mint a szintén kemény keveréken autózó Alonso. Kőrről-kőrre Button ledolgozta hátrányát, és a 62. - ben meg is előzte a spanyolt és így a harmadik helyen végzett.

Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.