Magyar film nyerte el a rövidfilmek kategóriájában az Oscar-díjat, a gálán pedig a legjobb filmnek járó díjnál volt némi keveredés.

A Mindenki lett a legjobb

Deák Kristóf rendező és Udvardy Anna producer kapta a Mindenki című alkotásért a legjobb rövidfilmnek járó díjat a 89. Oscar-gálán helyi idő szerint vasárnap este Los Angelesben.

Magyar nyertes és nagy kavarodás is volt az idei Oscar-díjátadón

Fotó: MTI/EPA/Paul Brick

Deák Kristóf a díjat átvéve köszönetet mondott a filmakadémiának, valamint családjának és tanárainak.

Ajánlom ezt a díjat mindazoknak az embereknek, akik jobbá tehetik ezt a világot, a gyerekeknek. Próbáljuk őket jól felnevelni, hogy büszkék lehessünk rájuk.

 

A film gyerekszereplői bent aludtak a Bakáts téri zenei általános iskolában, ahol kölyökpezsgővel és tortával indult a buli, mikor kihirdették a győzelmet.

Magyar nyertes és nagy kavarodás is volt az idei Oscar-díjátadón

Fotó: MTI/Kallos Bea

A Mindenki sikerének még Orbán Viktor is megörült egy nagy "Wow" felkiáltással – erről itt olvashat bővebben.

A legjobb film a Kaliforniai álom...izé, a Holdfény

Nem múlt el baki nélkül az idei Oscar-díjátadó, a legjobb film kategóriánál sikerült először a Kaliforniai álom című filmet győztesnek hirdetnie a műsorvezetőknek (Faye Dunaway és Warren Beatty, az ötven éve bemutatott Bonnie és Clyde című klasszikus két főszereplője).

Magyar nyertes és nagy kavarodás is volt az idei Oscar-díjátadón

A Holdfény két producere (Jeremy Kleiner és Adele Romanski), valamint a rendező Barry Jenkins

Fotó: MTI/EPA/Paul Brick

Warren Beattyhoz valahogy a legjobb női főszereplőt tartalmazó boríték került, amelyben Emma Stone neve szerepelt a Kaliforniai álomból. Beatty habozott felolvasni, de Faye Dunoway ezt megtette helyette.

 A félreértést a Kaliforniai álom producere tisztázta a színpadon, aki felhívta a Holdfény alkotóit a maguk helyére.

A díjazottak

Az amúgy nyugodt mederben folyó gálán a legjobb férfi főszereplő Casey Affleck lett A régi város című filmben nyújtott alakításáért, míg az epizodisták között Maharshala Alit, a Holdfény szereplőjét jutalmazták.

A nőknél a főszereplőnek járó díjat Emma Stone kapta a Kaliforniai álomban nyújtott alakításáért, a mellékszereplőknél pedig Viola Davis vehette át az amerikai filmakadémia elismerését a Fences című drámában nyújtott alakításáért.

A rendezők mezőnyében a mindössze 32 éves Damien Chazelle kapta az Oscar-díjat a Kaliforniai álomért, amely 14 jelöléséből végül hatot váltott díjra.

A régi városért Kenneth Lonergan, a Holdfényért pedig Barry Jenkins kapta a legjobb eredeti, illetve adaptált forgatókönyvért járó díjat.

Két díjat is besöpört Justin Hurwitz. A fiatal zeneszerzőt előbb a Kaliforniai álom zenéjéért, néhány perccel később pedig a legjobb betétdalért jutalmazták, ugyancsak a Kaliforniai álom révén. A City of Stars című számért Benj Pasekkel és Justin Paullal vehette át a díjat.

A legjobb operatőr Linus Sandgren lett a Kaliforniai álom fényképezéséért.

Az ügyfél című iráni alkotás nyerte el a legjobb idegen nyelvű film Oscar-díját. Aszgar Farhadi második alkalommal kapta meg az Oscart ebben a kategóriában. Az iráni rendező azonban már jóval a ceremónia előtt bejelentette, hogy nem megy el a díjátadóra a hét muszlim többségű ország állampolgárainak beutazását korlátozó – azóta már felfüggesztett – amerikai elnöki rendelet miatt. Üzenetében megköszönte a díjat és sajnálatát fejezte ki, hogy nem lehet jelen. Mint írta, honfitársai és a további hat érintett ország iránti tisztelete jeléül maradt távol.

A legjobb vágás díját A fegyvertelen katona című film kapta.

A legjobb egész estés animációs film a Zootropolisz – Állati nagy balhé lett, a legjobb rövid animáció elismerését pedig a Szalonkának ítélte oda az amerikai filmakadémia.

A legjobb dokumentumfilmnek járó díjat Ezra Edelman 467 perces munkája, az O.J.: Made in America kapta. A legjobb rövid dokumentumfilm a The White Helmets lett. Az alkotás a szíriai polgárháború dúlta területeken hősies munkát végző mentőalakulatról szól.

A legjobb hangvágás Oscar-díját az Érkezés, a hangkeverését pedig A fegyvertelen katona című filmnek ítélték. Utóbbi kategória kitüntetettjei között van Kevin O'Connell, aki 21. jelölését váltotta díjra.

A legjobb látványtervezés díját a Kaliforniai álom alkotói, a David Wasco és Sandy Reynolds-Wasco házaspár vehette át a hollywoodi Dolby Színházban megrendezett esten.

Negyedik Oscarját kapta Colleen Atwood, akit ezúttal a Legendás állatok és megfigyelésük című fantasy film jelmezeiért jutalmaztak.

A vizuális effektusokért A dzsungel könyve című produkciót díjazták.

A legjobb smink és haj kategóriában a Suicide Squad – Öngyilkos osztag vitte el az Oscar-díjat.

(MTI)

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

justhpeter
Gratulálok mindenkinek, akik ebben a sikerben részt vettek.
justhpeter
Gratulálok mindenkinek, akik ebben a sikerben részt vettek.
havasigyopár
A magyar filmgyártó alap óriási reklámot csinált a filmnek, ezek után egyértelmü volt a győzelem.Gratulálok.
micfild
@havasigyopár: Megérdemelten nyert..
Csodás ez a film értő szemeknek és érző szíveknek

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.