Kedden jelent meg a Magyar Közlönyben, hogy a magyar kormány hat újabb magyarországi nagybefektetővel köt stratégiai megállapodást. Ezzel 58-ra nő azoknak a Magyarországon befektető vállalatoknak a száma, amelyekkel stratégiai partnerségi megállapodása lesz a magyar kormánynak. Hogy mindez mire jó, az egyelőre nem nagyon látszik.

Az első ilyen megállapodást 2012 nyarán írták alá az amerikai Coca-Cola magyarországi leányvállalatával. Ezt követte még ugyanabban az évben a Richter Gedeon gyógyszergyártóval, az Alcoa amerikai alumíniumipari vállalattal, a szintén amerikai GE-vel, a brit Tescóval, a Daimler német autógyártóval, a svájci székhelyű Stadler járműgyártóval, valamint a japán Suzukival és a koreai Hankook gumiabroncsgyártóval kötött stratégiai partnerség.

2013 végére 36-ra nőtt a kormány stratégiai partnereinek a száma. Megállapodást írtak alá többek között a magyar Egis és az izraeli Teva gyógyszergyártókkal, a Huawei kínai óriásvállalattal, a norvég Telenor csoporttal, az amerikai Hewlett-Packarddal, a német Siemens nagyvállalattal, a svéd Ericssonnal és a német Bosch-csoport magyarországi leánycégével.

Az idén további 16 vállalattal egyeztek meg a stratégiai együttműködésről, köztük a holland Heinekennel, a Deutsche Telekommal és újabb járműipari cégekkel, például a japán Takatával vagy a német Knorr-Bremsével.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szeptemberben, a Takata céggel kötött megállapodás aláírásakor hangsúlyozta: igaz, hogy a stratégiai megállapodások egy-egy – zömében külföldi – nagyvállalat és a kormány között köttetnek meg, de legalább annyira szólnak a magyar kis- és középvállalatokról, ezek ugyanis bekapcsolódhatnak a Magyarországon beruházó multinacionális cégek beszállítói láncába. A miniszter december 12-én, a stratégiai partnerekkel hagyományteremtő céllal rendezett első találkozón elmondta: az 52 vállalatnál átlagosan 65 százalék a magyar beszállítók aránya, és a stratégiai partnerek jelentős mértékben hozzájárultak a nemzetgazdasági célok eléréséhez, többek között az export bővüléséhez.

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Hofipisti
Ahogy a a fiúk TESCO-irányú terveit sejtem, nem nagyon értem a dolgot. A TESCO az elsők között volt, mégis ki akarják utálni. Persze lehet, hogy a fiúk a több mint két éves múltat már elfelejtették. (mint a "csuhások" biztatását!).Szóval nem értem a dolgot, miért növesztenek befektetők "selymes bundájú nyelvet", mikor egyértelmű, hogy az ilyen megállapodás a papír árát sem éri (hiszen túl kemény).
Ezek a befektetők, vállalati operatív vezetők nem számolnak azzal, hogy minden nap egyszer megéri a naplementét?
gibgab
Ez csak egy mézesmadzag. A pávatánc része.
Desischado
Már ismerhetik jól az ilyen "stratégiai megállapodás" mennyit ér. A kurmány bármikor kihátrál, és cserbenhagy, ha az érdekei úgy kívánják!
Rumcájsz
Semmi más nincs a stratégiai megállapodások mögött, mint óriási adókedvezmény.

Miért nem lehet tudni a részleteket egy egyszerű halandónak?
Miért lehet letitkosítani olyan kormányzati megállapodásokat, amik a közpénzt használják fel?

Ezeken kellene elgondolkodni, akár jobbról, akár balról nézzük a dolgokat!

A felelősségtudat teljes hiányával rendelkező emberek vannak hatalmon az elmúlt 25 évben...

Volt olyan politikus, aki elismerte a tévedését és lemondott???

A demokráciákban ez elvárható lépés egy politikustól...
Valahogyan furán van ez kezelve. Az ország vezetése is egy munkahely kellene hogy legyen, felelősségteljesen!

De hazánkban erről nem beszélhetünk, nem beszélhettünk az előző ( bukott ) kormány sem volt jobb ezen a téren.

Ugyan mi lesz a szlogen, ha a jelenlegi kormány fog megbukni az idő előtti parlamenti választások miatt?

Unalmas ez, sőt mi több, szánalmas az egész ország helyzete a sok majom miatt!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.