A jelek szerint csak tessék-lássék oldotta meg a kormány a Strasbourgból kapott házi feladatot. A polgárok lehallgatása nem megy ritkaságszámba. Biztosan előfordul a nyugati demokráciákban is, de leginkább azokra az illiberális rendszerekre jellemző, amelyekre a magyar miniszterelnök követendő példaként tekint. Az orosz vagy a török berendezkedést méltató kijelentései hallatán – és persze más, a demokratikus elkötelezettséggel nehezen összeegyeztethető lépések miatt – sokan leszámoltak már azzal az illúziójukkal, hogy Orbán Viktor komolyan veszi az értékeket, amelyekért a rendszerváltás idején a Fidesszel harcba szállt.

Forrás: mno.hu
Feltöltő: RonaGyuri
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

RonaGyuri
Előttem az utódom

Sajnos szakmai vitának nem tekinthető

Az igazat megvallva a két nyilatkozat tartalmának ezen pourparler részét eddig nem olvastam, csak az mno.hu mai vezércikkéből „Telefonaksik az asztalon” értesültem róla. A téma az az a törvénymódosítás – amit a „Strasbourgból, az Emberi Jogok Európai Bíróságától kapott feladat” ürügyén – rittyentett a derék BM „úgy változtatná meg a nemzetbiztonsági törvényt, hogy (a jelenlegi igazságügyéri engedély helyett) a jövőben a kiemelt esetekben újságírót, parlamenti képviselőt és egyházi személyt csak akkor lehet lehallgatni, ha előzetesen a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) is engedélyezte.”.
Nos a dologról a két adatvédelmis ex-ombuci vitába keveredett. Pontosabban a piros sarokban Majtényi László, Eötvös Károly Intézet, míg a kék sarokban pedig a derék pártkatona Péterfalvi Attila, Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szállt ringbe egy-egy mélyütés erejéig. A majdnem államfőjelölté avanzsált viccesen megjegyezte „nem lát észszerű indokot arra, hogy a kormány miért a NAIH-ot választotta, hiszen a hatóság nem tekinthető függetlennek.”. jaj istenem ennyire még egy elméleti jogész sem lehet ennyire naiv, hát ennél nincs is ésszerűbb indok! =))
Ami pedig a derék Attikát illeti azzal brilirozott, hogy szerinte „a nemzetbiztonsági ügyek mindig is kormányzati felelősségi körbe tartoztak”! Nem mondom szokott ő mondani elképesztő pofátlan dolgokat, de ez még tőle is sok(k)! =))

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.