Sok a kérdés az egyetemet vezetőségeit érintően, sokan a politikusok lemondását követelik.
Varga Judit igazságügyi miniszter, mellette férje, Magyar Péter a madéfalvi veszedelem 259. évfordulóján tartott megemlékező misén a székelyföldi Madéfalván, a Szent Anna-kápolnában 2023. január 7-én. MTI/Veres Nándor
A Karc FM egyik műsorában Varga Judit igazságügyminisztert a brüsszeli tárgyalásairól kérdezték és arról is, hogy ha az lenne az ára a konszenzusnak az Európai Bizottsággal, lemondana-e a miskolci egyetemért alapítvány kuratóriumi elnöki tisztségéről. Erre ő azt válaszolta: “ez nem egyénileg fog megtörténni, ha bármilyen megállapodás születik. Nagy a mozgástér mindkét oldalon, ez a tárgyalások kérdése. De meg kell nézni az európai példákat, sok európai egyetemen hasonló a helyzet (…) az akadémiai szabadság kérdésében sok a félreértés is. Ez a tárgyalások kérdése" – mondta.
Ha bármilyen jogszabálymódosítás lesz a végén, természetesen ő lesz az első, aki ennek aláveti magát
- jelentette ki a miniszter.
A műsorban azt is elmondta, hogy Erasmus programról első sorban Navracsics Tibor tárgyalt, de ő sem tudta megállni, hogy ne adjon hangot a csalódottságának a brüsszeli tárgyalásai során, mert mint mondta, “nem ezt képzelte a lojális együttműködésről. Ebben az esetben inkorrekt módon a kocsi megelőzte a lovakat” – fogalmazott. Nem ez a tisztességes eljárás, érzik a Bizottság berkein belül is, hogy túllőttek a célon – jelentette ki.
Navracsics Tibor a héten Brüsszelben tárgyalt az Erasmus Plusz és a Horizont Európa programokról, miután az Európai Bizottság a magyar alapítványi egyetemeket kitárta ezekből, aggályosnak tartotta ugyanis, hogy magas rangú politikusok ülnek az alapítványi kuratóriumokban. A szerdai tárgyalásai után Navracsics Tibor – Johannes Hahn költségvetési és Mariya Gabriel oktatásügyekért is felelős biztosokkal folytatott megbeszélést – a területfejlesztési miniszter azt mondta, hogy már az első öt percben sikerült rögzíteni, ami az Erasmus pályázatokat illeti, hogy az
“a 180 ezer magyar diák, aki alapítványi egyetemekre jár, nem kell, hogy attól tartson, hogy az Erasmus programból bármilyen formában is kiesik”.
Ugyanez érvényes a kutatókra is.
A miniszter “két nem túl bonyolult” törvénymódosítást nevezett meg feltételül, ezekről az ATV.hu cikkében olvashatnak.
38 hozzászólásarrow_drop_down_circle
DE a lényeg továbbra is >> az usa-nato aljas armada takarodjon Európából, az Eu. moslék korrupt gyilkos vezetése a sittkóra - akasztásilag!
Új hozzászólás