A tevékeny szeretet nyelvét folyékonyan beszélő egyházra van szükség – erről beszélt Ferenc pápa szombaton Budapesten, a Rózsák terén álló Szent Erzsébet-templomban.

Ferenc pápa elmondta, milyen egyházra van szükségMTI/Bruzák Noémi

A katolikus egyházfő megköszönte a magyar egyháznak a tevékeny szeretet melletti elkötelezettségét, és köszönetet mondott az ukrajnai háború elől menekülők nemcsak nagylelkű, hanem lelkes befogadásáért is.

Hangsúlyozta: az evangélium középpontjában a szegények és a rászorulók állnak, mert Jézus azért jött, hogy "örömhírt vigyen a szegényeknek".

Ez izgalmas kihívás elé állít bennünket, hogy "az általunk vallott hit ne legyen egy életidegen szekta foglya" és ne váljon áldozatává egyfajta "lelki egoizmusnak" – fogalmazott.

Az igazi hit "kényelmetlen", "kockáztat", "kilép a világba, hogy találkozzon a szegényekkel és képessé tesz arra, hogy saját életünkkel a szeretet nyelvét beszéljük".

Kitért arra: a tevékeny szeretet nyelvét beszélte Szent Erzsébet, akit a magyar nép annyira tisztel és szeret. Szent Erzsébet, a király leánya fényűző és kiváltságos környezetben nőtt fel, mégis, megérintve a Krisztussal való találkozástól, elutasította a világ gazdagságát és hiúságait, hogy ezekről lemondva a rászorulókról gondoskodjon. Ez a tevékeny szeretet nyelve – nyomatékosította az egyházfő.

A hajléktalanok, szegények, betegek segítéséről szólva Ferenc pápa hangsúlyozta: nem elég csak kenyeret adni, ami a gyomrot táplálja, hanem az ember szívét is táplálni kell! A tevékeny szeretet nem pusztán anyagi és szociális segítségnyújtás, hanem az egész emberre figyel és Jézus szeretetével talpra akarja őt állítani: "olyan szeretet, amely segít visszanyerni szépségünket és méltóságunkat".

Megjegyezte: a tevékeny szeretet bátorságot és ránézést jelent, nem lehet ugyanis segíteni úgy, ha közben másfelé nézünk. Elmondta:

Nem lehet táplálékot adni távolról, érintés és odanézés nélkül.

Az érintéssel és a ránézéssel egy út kezdődik azzal a nélkülöző emberrel, aki "segít neked megérteni, hogy te magad is nélkülöző ember vagy Isten szemében és kezében" – fogalmazott Ferenc pápa.

Az egyházfőt Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök, a Katolikus Karitász elnöke köszöntötte. A szeretetszolgálat munkáját bemutatva felidézte: Magyarországon 1931-ben alapították meg a Katolikus Karitászt, amely nagy lendülettel végezte munkáját 1950-ig, amikor a kommunista rendszer betiltotta működését. Szinte titokban élt tovább a plébániákon a munka egészen 1991-ig, amikor hivatalosan újraindulhatott a segélyszervezet.

A szeretetszolgálat sok ezer önkéntessel és sok hivatásos segítő szakemberrel gondozza az időseket és a betegeket, segíti a rászoruló családokat, a fogyatékkal élőket, kiveszi részét a szenvedélybetegek gyógyításából, segíti a hajléktalanokat, a hátrányos helyzetű kisebbségekhez tartozókat, támogatja az üldözött keresztényeket, a menekülteket és a humanitárius katasztrófák áldozatait.

Hozzátette: a Katolikus Karitász mellett más szeretetszolgálatok is működnek Magyarországon, így a Máltai Szeretetszolgálat, különböző katolikus intézmények és lelkiségi csoportok, közösségek, illetve más hitvallású szervezetek is.

7 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
jáger laszló
A mohamedánok,buddhisták,sintoisták, konfuciusz hívei nem mindenben osztják ezt a véleményt
Van amit ők egészen másként gondolnak!!
Ergo a világ népei sokszínűek és sokféle világnézetet vallanak!!
csak ennyi
barátilag
J.L.
Néro2
Önfentartóra csuhás csak a perselypénzből.
kereső
Nos, nem az a lényeg, hogy a Pápa találkozott az orosz kirill emberével, hanem az, hogy a bizalmi ember Magyarországon talált "menedéket". Már csak egy kérdésem van: kapott-e a magyar államtól diplomata útlevelet???
ómió
Pedig ez efftársilag már rég evidens! Szerintük aberrópromóterre!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.