Két transznemű kerékpáros arany- és ezüstérmet szerzett a chicagói női kerékpáros versenyen - ami újabb vitát váltott ki, mivel csak egy biológiai nő állhatott a dobogóra - írja a New York Erőfeszítéseiknek köszönhetően a Single Speed versenyen csak egy biológiai nő állhatott fel a dobogóra: Allison Zmuda. A feljegyzések szerint Williamson legalább 2017 óta versenyez a női kategóriában, és 18 bajnoki címet szerzett. De 2020-ban megjelent, hogy a Sky Express Winter Criteriumon a férfi és a női kategóriában is versenyzett, ahol nőként első lett - de a férfiakkal szemben nem ért el helyezést. Az évente megrendezett eseményen több mint egy tucat különböző versenyszámot rendeznek, és nyíltan fogadják a transznemű versenyzőket. "Ha eljutottál egy CCC-rendezvényre, hogy kerékpárral versenyezz, és remélhetőleg közben jól szórakozz... akkor itt szívesen látunk"

Forrás: vadhajtasok.hu
Feltöltő: durbincs
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.