A magyar válogatott megszerezte első győzelmét a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon: Mocsai Lajos együttese a herningi középdöntő első mérkőzésén rendkívül magabiztosan, 31-25-re diadalmaskodott a macedón gárda felett.

Sima győzelem a macedónok ellen

A magyar csapat az első félidőben szinte tökéletes teljesítményt nyújtott: remek védekezéssel és az ötven százalékkal védő Mikler Roland jóvoltából "kivette" a játékból a macedónok legnagyobb sztárját, a szünetig három hétméterest rontó Lazarovot, támadásban pedig szinte minden játékosa mindenhonnan a hálóba talált (16-9).

A játék képe a fordulást követően sem változott, a macedónokat a játék minden elemében felülmúlta és rendkívül magabiztosan nyerte meg a mérkőzést a magyar együttes, amely legközelebb hétfőn a házigazda dánokkal találkozik, majd szerdán az osztrákok ellen zárja a középdöntőt.

A csoportból – amelyben a világbajnok spanyolok és az izlandiak érdekeltek még – az első két helyezett jut az elődöntőbe, míg a harmadik az ötödik helyért játszhat.