Gyönyörűen játszott ma a magyar válogatott, az eredmény sajnos nem juttatott minket tovább.

2-2-t játszottak a magyarok a németekkel – kiestek az Eb-ről
Fotó:MTI/Kovács Tamás

Az első félidőben Nego készített le egy labdát Sallainak, aki tökéletesen adott be. Érkezett Szalai, és gyönyörű mozdulattal gólt fejelt a 11. percben. Magyarország itt még tovább jutásra állt.

Botka sárga lapot kapott a 29. percben, nem játszhatott volna a nyolcaddöntőben, ha tovább jutottunk volna.

A németek egyenlítettek a 66. percben, 1:1 lett az állás. Két perccel később a magyarok újabb gólt lőttek. A. Schafer szerezte vissza a vezetést.

A magyar válogatott talán eddigi legszebb teljesítményét nyújtotta, de a németek technikai tudása és állóképessége jobbnak bizonyult, a 84. percben a németek egyenlítettek,  és egy időhúzós játékra álltak át, a 94. percig szinte végig támadtak.

Címlapkép:MTI/Kovács Tamás