A víztisztítás otthon egyre elterjedtebb Európában és Magyarországon is. Ami nem csoda, hiszen a tisztított víznek számtalan előnye van a csapvízzel és a boltban vásárolt ásványvízzel szemben is. Érdemes tehát elgondolkodni egy otthoni víztisztító megvásárlásán, hiszen a folyamat egyszerű, és az egyszeri beruházás után rengeteget, akár évi több százezer forintot is spórolhatunk vele!

Feltöltő: Víztisztító
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

15 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Ez itt az összes hozzászólás. Kattintson, ha csak a legfrissebbeket olvasná!
oncogito
@Mirabilis: - tisztítják, de amíg a vezetékeken keresztül eljut a fogyasztóig, újra szennyeződik.
oncogito
Évi több százezer forint spórolás a tiszta vizen?
Hol költök én most ennyit vízre? Hiszen a vízfogyasztásért így is, úgy is fizetni kell, akár tiszta, akár szennyezett?
Ez kamu.
Legfeljebb akkor tudnak meggyőzni, ha előbb ideadják a berendezést és majd kifizetem egy év múlva a több százezer forint megspórolt pénzemből!
Grumpycat
Én úgy tisztítom hogy kimosom. Vízzel.
Víztisztító
@Mirabilis: A vízművek általában nem tisztítják a vizet. A budapesti víz is egy homokágyon átszűrődött víz, amit fertőtlenítenek, és aztán küldik is az öreg, csőhálózaton keresztül hozzád. :)
oncogito
@Grumpycat: - látod milyen okos vagy! Ezt a szennyvízzel is megtehetnéd és akkor nem kellene csatornadíjat fizetned!
Víztisztító
@oncogito: Ha csapvizet iszol nem költesz több százezret. Ha meg jó minőségű ásványvizet vásárolsz, és a család is azt issza, akkor simán összejönnek a több tízezrek.
Grumpycat
@oncogito: Ugye? Lassan rogáni magasságokig találom fel magam...
oncogito
@Víztisztító: - azért ugye többet kell költeni rá, ha tényleg jó minőségű ivóvizet akarunk. Mert ugye, a víztisztító kiszűri a szükséges ásványi anyagokat is. Hogy ebből valamelyest visszanyerjünk, kell kiegészítő berendezés, ami az ásványi anyagokat biztosítja. Meg ugye a szűrő berendezéseket is rendszeresen cserélni kell, a meghibásodást is bele kell kalkulálni.
Szóval azt a több százezres megtakarítást változatlanul nem hiszem.
papa.49
@oncogito: Ebben sajna tévedsz mert ha vízdíjat fizetsz akkor a csatornadíjat is fizetned kell, ez egy ügyes árú kapcsolás, még azt is meghatározzák, hány m3 víz után hány m3 csatornadíj jár...
oncogito
@papa.49: - szerintem, aki vízzel otthon kimossa a szennyvizét és ihatóvá teszi, annak elengedik a csatornadíjat. ;-)
papa.49
@oncogito: Megnéztem a Bácsvizes szerződésünket szó sincs benne semmi ilyenről, csak annyi van benne a felhasznált ivóvíz mennyiségének 80 % számolják el a csatorna díjban...
Egyébként két apró ám fontos technikai kérdés
1. honnan veszel vizet hogy ,,kimosd,, a szennyvizet.
2. hová teszed az így keletkező, kb. 3-5 ször több szennyvizet.
glorianna
Lehetnek olyan körülmények, amelyek indokolják a házi víztisztítást. Érdemes mikroszkóp alatt megnézni, van-e komolyabb élet a csapvízben, és annak függvényében dönteni. Konkrétan a mi csapvizünkben sok nem odavaló élőlény van, úgyhogy pár éve lett szűrő (tényleg drága, de még így is rendben van az ár-érték arány). Az ásványvizes megoldásnál olcsóbb, nálunk 8 hónap alatt hozta be az árát. 14 havonta kell cserélni a szűrőbetétet, jön a szaki és csinálja, kb. egyhavi ásványvíz áráért. Bónusz: a vízforraló és a kávéfőző egyáltalán nem vízkövesedik.
Csizmás Kond
Víztisztító berendezésre csak akkor érdemes költeni ha saját vízforrásból gazdálkodik valaki és az megköveteli. A csapvizet a szolgáltató kell tisztítsa, a palackozottakat pedig a palackozó amelyek bevizsgálása szennyeződésgyanúja esetén ingyenes.
...a többi csak reklám.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.