Nem csillapodnak az indulatok az Egyesült Államokban a szombaton a virginiai Charlottesville-ben történt atrocitások után.

Több ipari tanácsadója is elhagyta Trumpot

Donald Trump amerikai elnök ipari tanácsadó testületéből Trump korábbi nyilatkozata elleni tiltakozásul újabb három tanácsadó mondott le.

Kenneth Frazier, a Merck gyógyszergyár elnök-vezérigazgatójának hétfői lemondása után kedden lemondott az elnöki ipari tanácsadó testületből további három gazdasági vezető: Brian Krzanich az Intel elnök-vezérigazgatója, Kevin Plank a sportszereket gyártó Under Armour igazgatója és az Amerikai Iparosok Szövetségének vezetője, Scott Paul. Valamennyien Donald Trumpnak a Charlottesville-ben történtekre adott, általuk bírált reakciójára hivatkoztak.

Twitter-bejegyzésében az elnök azzal reagált a gazdasági szakemberek távozására, hogy könnyen helyettesítheti őket. "Sokakat tudok helyettük" – írta. Trump hétfőn a Merck vezetőjének távozását sem hagyta szó nélkül. "Most legalább lesz ideje a gyógyszerárak letörésével foglalkozni" – fogalmazott mikroblog-bejegyzésében.

"New York gyűlöl" – skandálták a tüntetők Trumpnak 

Az elnök hétfőn este Washingtonból a New York-i Trump-toronyba utazott. A manhattani épület előtt tüntetők várták, akik azt skandálták: New York gyűlöli őt. A tüntetések kedden is folyatódtak, az Ötödik sugárúton lévő felhőkarcolónál összegyűltek táblákat tartottak a magasba, rajtuk a felirat: "szégyen!" és "állítsuk le a gyűlöletet, állítsuk le a hazugságokat!"

 

A kisebbségek szerint mennie kell Trump tanácsadóinak – köztük Gorka Sebestyénnek is

Kedden a képviselőház négy kisebbségi csoportja közös levelet írt Donald Trumpnak, és arra szólította fel őt, hogy mozdítsa el hivatalából három tanácsadóját: Steve Bannont, Stephen Millert és Gorka Sebestyént. A fekete, ázsiai és spanyolajkú kisebbségek csoportjai szerint ugyanis e három tanácsadó jelenléte a Fehér Házban "bátorítja a fehér felsőbbrendűséget hirdetők mozgalmát".

Ledöntöttek egy konföderációs katonát ábrázoló szobrot

Az észak-karolinai Durhamben még hétfőn este ledöntötték az 1861 és 1865 közötti polgárháború egyik déli, konföderációs katonájának emléket állító, csaknem százéves szobrot. A szobordöntők a Charlottesville-ben megjelent ellentüntetők melletti "szolidaritási megmozdulást" szervezőknek nevezték magukat.

 

A rendőrség ugyan senkit nem vett őrizetbe, ám kedden az észak-karolinai hatóságok bejelentették: tart az elkövetők azonosítása, s valószínűleg vandalizmus miatt vádat emelnek ellenük. Egy 2015-ben hozott észak-karolinai törvény szerint ugyanis előzetes engedély nélkül egyetlen köztulajdonban lévő emlékmű sem távolítható el. Roy Cooper, az állam demokrata párti kormányzója Twitter-üzenetben közölte: "a rasszizmus és a Charlottesville-i halálos erőszak elfogadhatatlan, ám jobb módja is van aszobrok eltávolításának".

Az Egyesült Államokban egyébként jelenleg mintegy 1500 szobor, vagy emlékmű áll, amely a polgárháborút idézi fel.

(MTI)

3 hozzászólásarrow_drop_down_circle

fekete
megtanultak Iraqban a szobrok dontogete'se't! Tankokkal dontogettek Szadamm szobrait a Bush
fele felszabaditok.Bush egy elmebeteg,volt es me'g ma is az!
Pálinkás Pál
No most el lehet rajta gondolkodni...talán nem is volt olyan jó elnök Lincoln!!!
nezelodo
Az amik reklamálnak, pedig hát egy kis magyar kormánytámogatással ők választották ezt az ismerős vonásokat villantó fazont, na meg hát ott van hátországnak és tanácsadónak a mi kiválóságunk, Gorka Sebestyén is!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.