Semmisnek mondta ki a rendkívüli állapot Donald Trump amerikai elnök általi kihirdetését az amerikai képviselőház.

A képviselőház 245:182 arányban utasította el Trump deklarációját kedden.

A szavazáson 13 republikánus képviselő a demokratákkal együtt voksolt, ám nem sikerült a határozatot kétharmados arányban megszavazni, amely felülírta volna az esetleges elnöki vétót. Donald Trump elnök már korábban jelezte: élni fog vétójogával.

A határozati javaslatot előterjesztő demokrata párti politikusok azzal érveltek, hogy az elnök állításával ellentétben a déli határokon nincs rendkívüli állapot, és egyoldalúan hozott döntésével az elnök elindult a diktatúra felé vezető úton.

Legyen demokrata párti vagy republikánus, de egyetlen elnöknek sem adunk kitöltetlen csekket az Egyesült Államok alkotmányának összezúzásához

– nyilatkozta a szavazás megkezdése előtt Nancy Pelosi demokrata párti házelnök. Az amerikai alkotmány egyik zsebkönyv méretű példányát felmutatva Pelosi azzal fordult a republikánus képviselőkhöz: el kell dönteniük, hogy Donald Trumpra vagy az amerikai alkotmányra esküdtek fel.

Semmisnek mondták ki Trump rendkívüli állapotát

A republikánus politikusok azzal érveltek, hogy a demokraták nem hajlandóak tudomást venni az amerikai-mexikói határon kialakult válsághelyzetről. Hangsúlyozták továbbá, hogy az amerikai elnöknek hatalmában áll rendkívüli állapotot kihirdetni, mivel egy 1976-ban a kongresszus által megszavazott törvény lehetővé teszi ezt.

Rendkívüli állapot van a déli határainkon, de a demokraták azt állítják, hogy ez nem létezik

– fogalmazott Kevin McCarthy, a republikánusok képviselőházi frakcióvezetője. Hozzáfűzte:

az elnöknek joga van kihirdetni a rendkívüli állapotot, és mi támogatjuk őt ebben.

A képviselőházi voksolás után még a szenátusnak is szavaznia kell. Nem biztos azonban, hogy a felsőházban is elfogadják a határozatot, mivel ott a republikánusok vannak többségben.

Donald Trump február 15-én a Fehér Házban tartott sajtókonferencián jelentette be a rendkívüli állapot kihirdetését, miután a kormányzat működését biztosító költségvetést úgy szavazták meg, hogy abban nem szerepelt az általa kért 5,7 milliárd dolláros összeg a határfal megépítésére. A törvényhozók ugyanakkor jóváhagytak 1,375 milliárd dollárt a határ biztonságának erősítésére, de azzal a megkötéssel, hogy az összeget csakis elektronikus rendszerek felszerelésére vagy a már meglévő határvédelem modernizálására lehet fordítani, falépítésre nem.

A kormányzat most azt tervezi, hogy 6,7 milliárd dollárt átcsoportosít más területekről, így például elvesz a katonai beruházásokra fordítandó összegekből.

Cikk- és címlapkép: AFP

(MTI)

3 hozzászólásarrow_drop_down_circle

csipetke
Hát igen.Ahol igazán működik a demokrácia,ott nem engedik a vezetőnek,ha idióta dolgot talál ki az ő "sok"eszével,nálunk meg ráhagyják,akármekkora baromságot akar.Lásd,:-az agyatlan, végeláthatatlan Sorosozás,migránsozás,most újra a Brüsszelezés.Remélem,a külföldiek nem általánosítanak,és nem gondolják minden magyarról,hogy elmebeteg...
tudode
Az EGYED, vagy milyen URALKODÓ is meghosszabbította a tömeges bevándorlási szükséghelyzetet, amellyel egyidejüleg különféle, normális helyzettől eltérő INTÉZKEDÉSEKET tehet, ill. tesz parlamenti jóváhagyás nélkül a litye kormányzaqt:
.
hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%B6meges_bev%C3%A1ndorl%C3%A1s_okozta_v%C3%A1ls%C3%A1ghelyzet#Alkalmazhat%C3%B3_int%C3%A9zked%C3%A9sek
.
Tömeges illegális izé nincs, de a "Nincs is kormány" teheti/teszi ezerrel a dolgát as NER Bt. keretében!!!
.
Bennünket csak a JÓ ÉG menthet meg EZEKTŐL!
Yoda69
@tudode: Sajnos a jó ég nem fog megmenteni. Csak mi tudunk változtatni rajta, ha minél többen csatlakozunk az ellenallashoz. Sztrájk, tüntetések stb.

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.