7 év után távozik az intézmény éléről Kázmér Tibor. A kormány átalakítaná a kórházat. 

A héten két fideszes miniszter is meglátogatja a János-kórházat, de előtte még kirúgták a főigazgatót

Fotó: janoskorhaz.hu

Az Index szerint múlt hét pénteken felmentették Kázmér Tibort, a Szent János kórház eddigi főigazgatóját.  Az átadás-átvétel várhatóan hétfőn lesz. A héten két miniszter, Varga Mihály és Gulyás Gergely is bejárja a patinás intézményt, és úgy tudjuk, a II. és XII. kerületi polgármester is jelen lesz.

A portál úgy tudja: a kórház élére Takács Péter kerülhet, aki jelenleg az Emberi Erőforrások Minisztériumának főosztályvezetője.

A kórházon belül már régebb óta úgy tudják, hogy a János-kórház küszöbön álló átalakítását új vezető fogja irányítani. A kórháznak a Kútvölgyi kórházzal együtt fontos szerepe lesz a környező kerületek ellátásában.

Itt fog működni a II. és XII. kerületet ellátó új szakrendelő. A kórház feladatai is módosulnak, mostani 800-as ágyszáma csökkenni fog, de zajlik egy koncepció kidolgozása az új orvosszakmai feladatokkal.

Kázmér Tibor 2012-ben került a Szent János kórház élére a váci Jávorszky Ödön Kórház vezetői posztjáról. A nagy tapasztalatú vezető 1998 és 2001 között az Egészségügyi Minisztérium helyettes államtitkára volt. Onnan került az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézet vezetői posztjára, és már 2005 és 2008 is volt a Szent János kórház főigazgatója.

(Index)

12 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Eladott Ország
Miután a tragédiák hosszú évek óta kódolva vannak a rendszerben; miután az elmúlt húsz évben a mindenkori kormányok sorra hozták az olyan intézkedéseket, amelyek a gyógyítás helyett arra ösztönözték az intézményeket, hogy ne a betegellátásban legyenek érdekeltek ,bizonyos esetszám fölött az egészségbiztosító nem fizeti az ellátás után járó összeget. Jelen állás szerint egészen biztosra vehető, hogy a magyar egészségügy több áldozatot szed évente, mint a terror egész Európában. Márpedig ezért valakinek/valakiknek vállalniuk kell a felelősséget. És nem lesz elég annyi magyarázkodásul, hogy a világ számos más pontján is haltak meg már emberek. A fertőzések számát az ÁNTSZ szerint 50-70 százalékkal minden bizonnyal csökkenteni lehetne, ha az 1000 betegnaponként átlag 6 liter alkoholos kézfertőtlenítő helyett a WHO által ajánlott 20 liter állna rendelkezésre.)
videk.ma/2016/03/mar-parlamentben-korhazi-fertozesek-ugyevel-foglalkoznak/
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Nessy
@Commenter: Már az 1900-évek elején arról cikkeztek, hogy a pavilonos rendszernek költséges a működtetése, fenntartása, , nem praktikus, elavult.
Ugyanis annyira távol vannak egymástól a pavilonok, hogy a föld alatt sem lehet őket összekapcsolni. Iszonyú belső szállítási költséget, energia költséget indukál.
Eriksson
@Nessy: Ráadásul esőben, hóban, fagyban kell egyik osztályról a másikra átjárni, ami rengeteg időt vesz el a beteghordóktól, ápolóktól, orvosoktól.
Az újabban épülteknél ez már nem probléma, Egy tömbben van minden osztály és járóbeteg rendelés is.
Nessy
@Eriksson: Ezért lenne praktikusabb egy új épületet építeni, vagy ha el akarja választani a fekvő és járó szakellátást, egymás mellé kettőt, földalatti átjáróval. Pl. a Szent Margit kórház három épülete is össze van kötve átjáróval, nagyméretű betegszállító liftekkel a fekvő beteg szállítás is megoldott.
Eriksson
@Nessy: Gondolom, hatalmas költségek árán kötötték össze az épületeket. De akkor még mindig ott van a fenntartási költség, ami jóval több, mintha csak egy épület volna.
justhpeter
Pénz a fele sincs, de miniszterből kettő is lesz. Primitív látványpékség az egész.
Qqberci
Nem lett volna célszerűbb a két minisztert kirúgni?...

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.