Az özvegyi nyugdíj a jelenlegi szabályok szerint csak akkor élesedik, ha az özvegy házastársa halála után tíz éven belül maga is jogosulttá válik az öregségi nyugdíjra. A nyugdíjkorhatár emelkedése miatt viszont ez sokakat hozhat nehéz helyzetbe, a DK-s képviselő, Oláh Lajos felvetette a kormánynak, hogy emeljék a küszöböt 20 évre, de Rétvári Bence államtitkár nem mutatott nyitottságot. Az özvegy házastársa halála után ugyan egy éven keresztül kap ideiglenes özvegyi nyugdíjat, de utána ez az ellátás megszűnik. Ha az özvegy házastársa halála után tíz éven belül maga is jogosulttá válik az öregségi nyugdíjra, akkor - de csak is akkor - az özvegyi nyugdíj feléled és továbbra is jár neki ez az ellátási forma az öregségi nyugdíjon felül - kezdte írásbeli kérdésének felvetését a DK politikusa, melyet Kásler Miklós miniszternek célzott. Az ellenzéki képviselő szerint viszont az öregségi nyugdíjkorhatárt gyorsuló ütemben egyre magasabb szintre emelték, és egyre többekkel fordul elő az az...

Forrás: napi.hu
Feltöltő: emerencia
Felhasználói tartalom, A Propeller.hu felhasználók által feltöltött tartalmakkal pörög. A felhasználók által feltöltött tartalmak nem feltétlenül tükrözik a szerkesztőség álláspontját, ezek valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni.

16 hozzászólásarrow_drop_down_circle

kereső
Az a fidess vállalás ,hogy megőrzik a nyugdijak "vásárló" erejét-meg egyszerűen hazugság- a nyugdijasok vásárlóereje 9,7%-al csökkent 2017-ben.Ez a tendencia folytatódott 2018-ban, a pontos számok még nem ismertek.

A nyugdij akkor lenne tisztességes, ha mellette semmilyen munkát nem lehetne végezni- irja@vacsi.
Ezzel szemben én azt mondom, hogy a nyugdij akkor lenne "tisztességes", ha meg lehetne élni belőle "tisztességgel"- egy ledolgozott élet után, és nem dolgozni kéne továbbra is, hanem pihenni!!!,kikapcsolódni-és megvalósitani a "bakancslistát"!
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
vacsi
@1magyar: Az egyedülálló szülő kap a gyerekei után tartásdíjat, illetve, ha a házastársa meghalt, árvaellátást. Ez természetesen nem pótolja a másik szülőt, hisz a gyerekeket egy anyának és egy apának kell (kellene) felnevelni. De ha a házastárs együtt él a családdal, és éjt nappallá téve dolgozik, sokszor úgy, hogy napi 2-3-4 órát fordít csak a munkába járásra (mint a falunkban rengetegen), akkor abból a gyerek nem sokat lát, marad az egyszülős felállás.Ez gyerekkoromban is így volt, de akkor még sok családban ott volt a nagymama, nagypapa, esetleg egy nagynéni, aki besegíthetett. Szóval, a pénz jó, ha van, de nem mindig segít!
1magyar
@vacsi: Igen, ahol a nagyszülő még elmehetett 55 évesen nyugdíjba, de ma már szinte a haláláig kell dolgoznia.
Én egyedül csináltam végig, szülőértekezletre nem tudtam szinte sosem menni mert dolgoztam.
Commenter
@kereső: senkit sem hagytak az út szélén?
Commenter
@papa.49: ahogy a politikában is erről szól(t)...
Eladott Ország
Az özvegyi nyugdíj nem jár automatikusan. Azt igényelni kell, külön. Személyesen, vagy interneten. 8 oldalnyi kérelemről van szó. És egy idős nyugdíjas ember aki alapvetően sincs tisztában az őt körülvevő dolgok nagy részével. Az internetről el sem tudja képzelni, hogy micsoda, nem tud lépcsőt mászni, nem igazodik el egy üzletben sem, nemhogy egy hivatalban. Soha az életben nem tudna sorszámot kérni az automatából, nem képes órákat várni, ameddig sorra kerül. Ha történetesen automatikusan kiküldenék neki a kérelmet egy tájékoztató füzetkével, akkor sem értené. De nem küldik ki. Pláne nem állapítják meg automatikusan az özvegyi nyugdíjat és nem utalják. Mert a szabály az szabály. Azt kérni kell, de előtte még tudni kell azt is, hogy kérni kell. Aztán meg tudni kell azt is, hogy amennyiben ügyes volt, tudta, hogy kérni kell és hol kell kérni, kitöltötte mind a 8 oldalnyi papírt, ami szükséges az igényléshez, hason kúszva eljutott az anyakönyvvezető irodájáig (mert kiderült közben, hogy kell a házassági anyakönyvi kivonat is, ami szintén nincs meg), azt még mindig nem tudja, hogy egy év múlva újra kérni kell. Mert a szabály az szabály. A kérdésem az, hogy mi történik azzal az idős emberrel, aki hasonló helyzetben van és nincsen olyan rokona, sem ismerőse, aki intézni tudja helyette ezeket az ügyeket? Az várja a postást, ameddig éhen nem hal? Ha a haláleset kevesebb, mint két hét alatt a hivatal tudomására jutott, nem lehetne ugyanilyen automatikus módon intézni az özvegyi nyugdíjat is? Legalább egy adott életkoron túl, amikor biztos, hogy ez a többség számára megoldhatatlan feladat. Az innen-onnan beszerzett iratok (anyakönyvi kivonatok, lakcímigazolás, egyéb jogcímen folyósított ellátás, saját jogon járó, vagy nem járó nyugdíj megléte és összege) nem hozzáférhető a megfelelő szervek számára? Ha ilyen sebesen le tudták tiltani az elhunyt nyugdíjának folyósítását, miért nem tudják éppen ilyen ügyesen megállapítani az özvegyi nyugdíjra való jogosultságot?
vacsi
@Eladott Ország: Nagyon jól összeszedted az özvegyi nyugdíj igénylésének a visszásságait. Én is tudnék hasonlókat írni, a saját jogon járó nyugdíjról. A letiltás, a visszafizettetés automatikusan megy, de a kiutalás?...

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.