Az alacsony adók jelentette versenyelőny bürokratikus módon történő elvétele a kommunizmusra emlékeztetne, a globális társaságiadó-minimum bevezetése ilyen szempontból is tisztességtelen lenne – hangoztatta a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Washingtonban.

Szijjártó: Az előnyök bürokratikus módon történő elvétele a kommunizmusra emlékeztetneFotó: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszél a Gibrán Bászillal, a libanoni Szabad Hazafias Mozgalom párt elnökével a megbeszélésük után tartott sajtótájékoztatón a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2022. július 15-én. MTI/MTI Fotószerkesztőség/Kovács Attila

A tárcavezető az Amerikaiak az adóreformért (ATR) nevű, konzervatív érdekképviseleti szervezet üzleti találkozóján kiemelte, hogy a magyar gazdaság versenyképességének alapját az alacsony adók jelentik, a kormány szerint ráadásul az adószabályok megalkotásának nemzeti jogkörben kell maradnia, ugyanis a különböző rendszerek közötti verseny is előnyökkel jár.

Előadásában aláhúzta, hogy az alacsony adókulcsok bevezetése

nem csak úgy magától jön, ahhoz fegyelmezett költségvetési és fiskális politikára, politikai bátorságra, stabilitásra van szükség.

Mint mondta, a globális minimumadóval járó központosítás épp ezért rendkívül tisztességtelen lenne.

Akiknek nem volt meg a kellő bátorságuk ahhoz, hogy fegyelmezett költségvetési és fiskális politikát folytassanak, azok most elvennék azon országok versenyelőnyét, amelyek meghozták a szükséges áldozatokat

- fogalmazott.

Az előnyök bürokratikus módon történő elvétele a kommunizmusra emlékeztetne

- tette hozzá.

Szijjártó Péter úgy vélekedett, hogy Európa "lábon lőné magát" a globális minimumadó bevezetésével a jelenlegi magas inflációs környezetben, amikor éppen adócsökkentésekre lenne szükség a gazdaság támogatása érdekében.

Leszögezte, hogy a javaslat veszélyes Magyarországra, munkahelyek százezreit sodorná veszélybe és visszarepítené hazánkat 2010-be, ezért kellett végül a vétó mellett dönteni.

Majd hangsúlyozta:

amíg mi vagyunk kormányon Magyarországon, addig nem fogjuk támogatni a munkát vagy a termelést terhelő adók semmifajta emelését.

A miniszter arra is kitért, hogy Európa számos súlyos kihívással nézett szembe az elmúlt tizenöt évben, pénzügyi, migrációs, egészségügyi válsággal, majd most az ukrajnai háborúval. Ezekben a krízisekben pedig az volt a közös, hogy Magyarország mindegyikből megerősödve került ki, aminek egyik legfőbb oka a munkaalapú társadalom kiépítése, az adórendszer átalakítása, a beruházásbarát környezet létrehozása volt – sorolta.

Kiemelte, hogy a személyi jövedelemadó felső kulcsa korábban 32 százalékos volt, de ezt 16 százalékon egységesítették, majd további egy százalékponttal csökkentették. Ehhez jön hozzá a 18,5 százalékos társadalombiztosítási járulék, így az emberek zsebében maradhat a bruttó bérük kétharmada. Emellett a társasági adót is egykulcsossá tették 9 százalékon, ami Európa legalacsonyabb mértékét jelenti.

Ezen unortodox politika sikerességét ráadásul nem pusztán politikai nyilatkozatok, hanem az adatok is alátámasztják, ugyanis tavaly megdőlt a gazdasági növekedés, a foglalkoztatottság és a beruházások rekordja is

- hangsúlyozta.

Ennek további illusztrálására pedig végül közölte, hogy a gazdasági növekedés 2010-ben 1,1 százalékos, míg tavaly 7,1 százalékos volt, a munkanélküliségi ráta ez idő alatt 12 százalékról 3,4 százalékra mérséklődött, így a foglalkoztatottak száma 3,7 millióról 4,7 millióra emelkedett, miközben a bruttó átlagbér több mint a duplájára nőtt.

Forrás: MTI

21 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Giovanni Alba
"amíg mi vagyunk kormányon Magyarországon, addig nem fogjuk támogatni a munkát vagy a termelést terhelő adók semmifajta emelését."
Igen, és aki érti amit olvas, annak világos a szándék: a fogyasztást kell adóztatni, nem a munkát, hiszen akinek jövedelme éppen nincsen, attól még enne, és lakna is valahol, valahogyan, tehát fizet mindenért, 27% ÁFA-val megfejelve.
Könnyen beszél a repdeső kakadu a lakhatási, utazási, meg még mindenféle költségtérítésével.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
kereső
"Az alacsony adók jelentette versenyelőny bürokratikus módon történő elvétele a kommunizmusra emlékeztetne, a globális társaságiadó-minimum bevezetése ilyen szempontból is tisztességtelen lenne "

EVA, KATA !!!- te szarházi.
verőce21
A magyar gazdaság versenyképességének alapját az alacsony adók jelentik...!
Nyírfa
@sgl: 05.20

Csak addig rombolhatnak, amíg a buták és a nyerészkedők vannak többségben.
Ez ugyan nagyon rossz imázs, de, ha ez zavarná a magyarságot, akkor nyilván változtatna. Mint látható, nem csinál belőle ügyet, mert buta és nyerészkedő.
Aki nem az, vagy elment, elmegy és el fog menni, vagy kényszerűségből - nyugdíjas, beteg, nem mer elindulni, menne, de nem beszél nyelveket, nincs piacképes végzettsége stb - marad, és kínjában kiröhögi a rendszert, a képviselőit, az intézményeit, az ispánjait, és, amennyire csak tud, megpróbál függetlenedni tőlük.
Béla333
"Az alacsony adók jelentette versenyelőny bürokratikus módon történő elvétele a kommunizmusra emlékeztetne,"

Ez a barom a KATA-ról beszél... Csak még ahhoz is hülye, hogy ezt felismerje...
Eladott Ország
"Az egér megint dübörög a hídon. A nertársak beváltották a fenyegetésüket és az Európai Unió érdekeivel szembehelyezkedve megvétózták a globális minimumadóról szóló uniós jogszabályt, aminek eredményeként az EU 48 milliárd eurónyi adóbevételtől esik el. Ezek után arról visítani, hogy a globális minimumadó kivetése adóemeléssel és munkahelyek tízezreinek veszélybe kerülésével járna, inkább tűnik megint egy szánalmas és büdösgyenge magyarázkodásnak az extraprofitadó kormányának legharcosabb tagjától. Hátha nem veszi észre a mimagyar, hogy úgy megvédték a háborútól, hogy a 25%-os élelmiszerinfláció adja a másikat. Mint ismert, a globális minimumadó egy 15 százalékos adó lenne, amelyet a legnagyobb vállalatoknak kellene fizetniük 750 millió euró csoportszintű árbevétel fölött, vagyis nem aszerint, hogy ki a felcsúti mentalitású oligarchakormány haverja, és ki nem az."
ómió
De, hisz' a brüsszeli efftársak már a neokommunizmust "épiccsék"!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.