Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő közösségi oldalán leplezte le, hogy az Orbánék által az Európai Unió kérésére felállított, ún. Integritás Hatóság nem indít vizsgálatot egy, a Fideszt érintő korrupciós ügyben.

Hadházy szerint Orbánnak falaz a korrupcióellenes hatóság

A lényegre tapint. Forrás: Facebook

A bejegyzés szövege, változtatás nélkül:

Az Integritás ("korrupcióellenes") Hatóság Rövid mérlegelés után megtagadta a vizsgálat indítását Annak ellenére, hogy a Miniszterelnökség beismerte: az országgyűlési képviselők beleszólhatnak abba, ki kapjon és ki ne kapjon állami (EU-s) támogatásokat, viszont ezekről a utasításokról nem készül hivatalos feljegyzés.

Előzmény: Boldog István fideszes exképviselő bírósági tárgyalásán olyan lehallgatott beszélgetéseket ismertettek, amelyekben a Miniszterelnökség hivatalnokai konkrétan arról egyeztettek a vele, hogy melyik falu pályázata nyerhet és melyik nem. Mit ad Isten, ahol éppen veszített a Fidesz, ott Boldog nem engedte a támogatást… A szöveg leiratából egyértelműen kitűnik, hogy a fideszes politikus utasította az elvileg teljesen független hivatalnokokat(az erről szóló Telex cikket linkelem)

Ezután fordultam a Miniszterelnökséghez azzal, hogy vajon hány képviselővel és milyen ügyekben zajlott ilyen egyeztetés (mert pl. azt bizton tudom, hogy Zugló országgyűlési képviselőjét még soha nem keresték). Erre jött az egészen pofátlan, nyílt beismerés: rendszeresek a hasonló „egyeztetések“, de semmilyen hivatalos nyoma nincsen ezeknek! (link a poszt végén)

Ezután fordultam az Integritás Hatósághoz, hiszen természetesen a választókerületi képviselőknek SEMMI KÖZÜK nem lehetne ahhoz, hogy a beérkező PÁLYÁZATOK KÖZÜL MELYIK NYERJEN. Az még csak-csak elképzelhető lenne, hogy a pályázati lehetőségek ELŐTT konzultáljon velük a kiíró hatóság, szerintük milyen irányba kellene fejleszteni a térséget. De a pályázatok meghirdetése után a döntést csak és kizárólag az objektív szempontok szerint lenne szabad meghoznia a független támogató hatóságnak.

Az országgyűlésről szóló törvény, illetve az EU-s támogatásokról szóló szabályok egyetlen passzusa sem ad olyan jogkört a képviselőknek, hogy ők mazsolázzanak a pályázatok között azok beérkezése után. A BÍRÁLATI SZEMPONTOK KÖZÖTT SEM SZEREPEL, HOGY PLUSZ PONT JÁRNA AZÉRT, HOGY EGY KÉPVISELŐNEK TETSZIK A PÁLYÁZAT, VAGY SEM.

A legnagyobb jóindulattal talán elfogadnánk ezeket valamiféle „lobbitevékenységnek“, de ez akkor is csak olyan módon lehetne elfogadható, ha ezeket a megkereséseket szigorúan dokumentálnák és pontos feljegyzések lennének arról, hogy ki, mikor és mit akart „kilobbizni“.

Ezért kértem a fenti dokumentumok alapján az Integritás Hatóságot, hogy vonják vizsgálat alá a volt és jelenlegi folyamatokat, a Miniszterelnökségi egyeztetéseket, a tanácsadók és további munkatársak „lobbitevékenységét”. Ha valami, ez igazán rendszerszintű probléma és a Boldog ügy lehallgatási jegyzőkönyvei, valamint a Miniszterelnökség válasza egészen egyértelmű bizonyítékok. A kiherélt jogkörű, súlytalan hatóságnak egyetlen gyenge haszna az lenne, ha ezekre a rendszerszintű problémákra felhívná a figyelmet és ajánlásokat tenne a felszámolásukra.

A kamu hatóság válasza azonban: "Nem indítunk vizsgálatot, mert csak". Ha valami, ez bizonyítja, mennyit ér az "Integritás Hatóság": a Fidesz számára valóban kellemetlen, konkrét és rendszerszintű ügyben nem mernek eljárni.

Boldog tárgyalásról a Telex beszámolója itt.

A miniszterelnökség válasza itt.

16 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Sziszifusz
@KisTehen: 17:23

Lehet, de ne aggódj, a marhákat is etetik rendesen .
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
Béla333
Megvizsgálja ez a gittegylet az állami szervek Microsoft beszerzési botrányait 2019-ből és megállapítja a következőt:

"Az üggyel kapcsolatos három OLAF-jelentésből egy kapcsán kifogással élt Magyarország Kormánya, így az ügy még nem zárult le, mint ahogy a 2019-ben indult ügyészségi nyomozás sem"

Ez egy lezárt ügy ennél a gittegyletnél... Az USA már régen lezárta a vizsgálatot:
"A Microsoft magyarországi üzleteit átvilágító amerikai vizsgálat két állami szoftverbeszerzési üggyel illusztrálta, hogyan működhetett a korrupció a szoftvercég budapesti leányvállalatánál. A vizsgálat peren kívüli egyezséggel zárult, a cégnek 8,8 millió dollár (2,6 milliárd forint) bírságot kell fizetnie, az amerikai igazságügyi minisztérium azonban így is nyilvánosságra hozta a Microsoft Magyarországgal készült megállapodás teljes szövegét."
24.hu/belfold/2019/07/30/microsoft-jelentes-magyar-belugyes-szoftverbizniszek-voltak-a-korrupcio-iskolapeldai/

Nálunk 4 év kevés volt lezárni az ügyet és ez a gittegylet is úgy zárta le a vizsgálatát, hogy semmit sem állapított meg ténylegesen az ügyről.

Ezért tök fölösleges tartani őket!
Maxipocak
@NKF: akkor zabáld csak a szart abortuszmaradék, másra úgy sem vagy jó. Agyad amúgy sincs hogy felfogd mi a stájsz.
human
Csak meg kell nézni az atv első interjúját a hatóság vezetőjével. Egyértelmű lesz, hogy mennyire kell komolyan venni az egészet.
nejlontacskó
@KisTehen: egyszer az életben, de tényleg, csak egyszercáfold már meg Hadházyt!
A másik, csak azért, hogy tisztában légy önmagaddal!
A nőstény szarvasmarha a tehén, a hÍm szarvasmarha a bika!
A szaporulatot borjúnak hívják, nevezetesen a hím a bika borju, a nőstény az üsző!
Egészen addig üszőnek hívjuk, amíg utódot nem hoz világra ( meg nem ellik ), attól kezdve tehén!
A herélt bika, az ökör!
Na ez vagy te!
Aki Én
,,Előbbi esetében az objektív értékelési pontok hiányoznak, míg utóbbi annyira komplex feladatot és feltételrendszert írt ki, hogy alig van cég Magyarországon, amelyik alkalmas lenne rá. Persze egy NER-kedvenc azért akad."

atlatszo.hu/kozpenz/2024/01/29/versenykorlatozonak-tunik-az-integritas-hatosag-100-millios-es-a-kef-88-milliardos-tendere/

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.