Egy német katonatiszt egy nem biztosított telefonvonalat használt egy szingapúri szállodában, hogy bekapcsolódjon egy konferenciahívásba, közölte kedden a német védelmi miniszter. A Taurus-ügy egyre nagyobb hullámokat vet, de mit tud valójában a németek cirkálórakétája?

A korábban kiszivárgott hangfelvételen a német légierő négy magas rangú tisztje arról beszélget, hogy Kijev miként használhatná a Taurus nagy hatótávolságú cirkálórakétákat az orosz erők ellen. Ez kínos helyzetbe hozta a német kormányt, írta az AP.

A Taurus-botrány: mit tud valójában az elhíresült német cirkálórakéta?

Taurus KEPD-350-es manőverező német robotrepülőgép. Fotó: MTI

Nem minden résztvevő tartotta be a biztonságos tárcsázási eljárást a tervezett módon

– mondta Boris Pistorius német védelmi miniszter, amikor Berlinben tájékoztatta az újságírókat a folyamatban lévő vizsgálat első eredményeiről.

A miniszter elmondta, hogy a szóban forgó személy egy magas rangú tiszt, akinek a nevét nem közölte. A tiszt részt vett a Szingapúri Légi Szalonon, majd a WebEx-hívásra vagy a mobiltelefonját, vagy a szálloda wifijét használva tárcsázott, de nem egy biztonságos vonalon, ahogy az az ilyen hívásoknál kötelező lenne - írja a Magyar Nemzet.

Mit tud a Taurus?

A Taurus (Target Adaptive Unitary and Dispenser Robotic Ubiquity System) KEPD–350 (Kinetic Energy Penetrator and Destroyer) rakéta fontos célpontok nagy távolságokra történő támadására szolgál. A négy független navigációs rendszernek köszönhetően a levegő–föld rakéta még ellenséges zavarás esetén is nagyon megbízhatóan találja meg a célt. A Taurus KEPD–350 Mephisto robbanófeje az előüregtöltettel kombinálva még az erősen megkeményített célszerkezeteket, például a bunkereket vagy a parancsnoki állásokat is átüti.

A Taurus a német légierő egyik legmodernebb rakétája. Hatótávolsága eléri az ötszáz kilométert. A pilótáknak ezért nem kell belépniük az ellenséges légtérbe ahhoz, hogy kilőjék. Az 5,1 méter hosszú, egy méter átmérőjű, 1,3 tonnás cirkálórakétát nagy értékű pontcélok elleni küzdelemre fejlesztették.

A Taurus-ügy óriási botrányt kavart Európában és az orosz–ukrán háborúban egyaránt. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője egy korábbi nyilatkozatában elmondta, Moszkva baljós jelnek tekinti a német tisztek közötti párbeszédet a Krími híd felrobbantásáról.

1 hozzászólásarrow_drop_down_circle

izéke
a háború kitörése óta hányszor is fenyegette bombázással,rakétákkal,atommal,lerohanással a Nyugatot medvegyev??? az nem ad okot az aggodalmukra?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.