Madách Imre 163 évvel ezelőtt megírt művében, Az ember tragédiájában előrevetítette a mai világunkat, benne "valamennyiünk félelmét és reményét" – mondta a szokatlanul szőrös fizimiskával pódiumra lépő Kövér László házelnök pénteken Balassagyarmaton, a Madách Imre születésének 200. évfordulóján tartott Nógrád vármegyei Madách-ünnepségen.

Kövér László homofób viccel ízléstelenkedett Madách Imre születésnapján
Fotó: MTI/Komka Péter

Ünnepi beszédét úgy folytatta: napjainkban Madách csak amiatt vonná össze a szemöldökét,

"hogy Ádám és Éva az emberiség fennmaradását biztosító egymásnak rendeltségét a mai nyugati kultúrában micsoda hévvel igyekeznek átírni Ádám és Béla kapcsolatára".

Madách minden egyéb tekintetben pontosan megírta a lényeget mai világunkról, az emberi lélekért zajló szakadatlan küzdelemről, a jó és a rossz, a fény és a sötétség, a hit és a tagadás, végső soron Isten és a sátán között – fűzte hozzá.

Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta: Madách Imrére azért vagyunk büszkék, mert egyetemes értékű és örök érvényű művet ajándékozott nekünk és a nagyvilágnak, főműve a világirodalom egyik legmélyebb filozófiai költeménye.

Kövér László a mai ember tragédiájának azt nevezte, hogy a lelki és szellemi merényletekhez korábban soha nem látott hatékonyságú eszközök állnak rendelkezésre. Mint kifejtette, a Földön élő több mint nyolcmilliárd emberből ötmilliárd csatlakozik az internethez és átlagban naponta több mint hat órát tölt a digitális világban.

"Úgy is mondhatnánk, az emberiség lassan, de biztosan a fizikai világból a virtuális világba menekül, hasonlóan, mint ahogy Madách Ádámja menekült az űrbe"

- fogalmazott. Az emberiség számára páratlan esély, ha ez a digitális rendszer a közjót és a közérdeket szolgálja a fizikai világban, és rettenetes veszély, ha – miként ez látszik – mindezt magánérdekek vonják uralmuk alá.

A házelnök arról is beszélt, hogy a demokratikus legitimitással nem rendelkező magánhatalmak pénzügyi és technológiai fölénybe kerültek, és új hatalmi világrendet akarnak szabni. A közhatalmat képviselő államok és a kevesek érdekeit szolgáló magánhatalmak új erőegyensúlya nélkül a nyugati világban napjainkban tapasztalható lelki, szellemi, gazdasági és politikai válságok a jövőben tovább fognak mélyülni.

"A 20. század borzalmain túllépni akaró Ádám számára, úgy tűnik, a 21. sem tartogat mást, mint újabb illúziók elvesztését, az eszmények sárba tiprását, és a rációba kapaszkodó remény megcsúfolását" – mondta, hozzátéve: de mi itt, Madách hazájában ismerjük a titkot: megmaradásunk záloga mindmáig a küzdeni akarás és a Mindenható kegyelme volt.

Forrás: MTI

45 hozzászólásarrow_drop_down_circle

lusta
Sz@r ügy. Az mindenesetre látható, hogy soha sem olvastt egyetlen egy madách múvet sem. az Ember tragédiájá meg számára a szomszéd gondjaként jelenik meg.
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
kulabombaafityiszre
Szakált növeszt kövér,csak aztán semjén nehogy letámadja mint anno az szdsz-t,hiszen akkor ezt mondta:"aki azt szeretné, hogy a tizenéves fia első szexuális tapasztalatait egy szakállas bácsitól szerezze"...Ahogy nézegetem elég sok szakállas emberke van a fideszben.
division
@Nessy: Szerintem nem is látta Kövér, így nem volt mit megértenie belőle. Az ilyen művek meghaladják a képességeit.
Nessy
@division: Ez volt az érettségi tételem! Zichy Mihály rajzaival van meg a könyv. Négyszer láttam, négy Luciferrel. A mű főszereplője alapjába véve Lucifer. Major maga volt a rosszindulat. Ungvári bölcs szeretettel vezette Ádámot. Kálmán György egy kamara darabban a tiszta ész, és logika. Alföldi nem rosszindulatúan, de kicsit cinikusan oktatta Ádámot! Tragédia, nézd komédiának, és szórakoztatni fog legott!.
Bocs a nosztalgiázásért!
Gyurka80
@csipetke: Böszmeferi tehetségéből meg arra telt, hogy csődbevitte az országot!

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.