Kérdés, mennyire jó hír a családoknak, ha a kisebb gyógyszertárak gyógyszerész jelenléte nélkül is kinyithatnak.

Afrikai szintre zülleszti a fideszes kormány rendelete a gyógyszertárainkat

Oktatásügy, egészségügy "pipa", mi jöhet még, kedves fideszesek? Forrás: Pixabay

Májustól ugyanis elég lesz, ha telefonon adnak tanácsot. Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Gyógyszerész Kamara tiltakozása ellenére adta ki új rendeletét. A kedd esti Magyar Közlönyben megjelent jogszabály szerint megengedik, hogy a fiókgyógyszertár nyitvatartási idejében néhány kivételtől, például a helyszínen történő gyógyszer készítéstől eltekintve a gyógyszerész személyesen ne legyen jelen – írja a hvg.

„Azonban hír- vagy távközlési eszköz útján legfeljebb 15 percen belül elérhető, és az eszközön keresztül a gyógyszertári feladatokba távkapcsolat útján bevonható”, felvilágosítást, irányítást, tájékoztatást ad. „Az ehhez szükséges személyi és technikai feltételek biztosítása a gyógyszertár működtetőjének feladata.” Távfelügyelet útján végezhetik majd a gyógyszerbiztonsági ellenőrzést, és így hívhatják fel a figyelmet például az azonos hatóanyagú, de eltérő nevű gyógyszerek párhuzamos szedésével járó kockázatokra is.

A Magyar Gyógyszerész Kamara már júliusban elhibázottnak tartotta a javaslatot.

Hankó Zoltán elnök szerint semmilyen gyógyszertár nem működhet gyógyszerész jelenléte nélkül, mert „ez alapvető gyógyszer- és betegbiztonsági kérdés”. Igaz, az intézkedéssel a gyógyszertári vállalkozások jelentős költségmegtakarítást érhetnek el, különösen azok, amelyek több gyógyszertárat működtetnek.

„A tervezet megvalósulása elsődlegesen a gyógyszertári láncoknak kedvező (minél nagyobbak, annál inkább), holott a javaslat elvileg a vidéki gyógyszerellátás terheit akarja csökkenteni” – írta Hankó.

A szakmai testület már 2020 elején komplett javaslatcsomagot adott le az akkori Emberi Erőforrások Minisztériumának, amely álláspontjuk szerint érdemben javíthatta volna az egészen kis települések gyógyszerellátását, beleértve azokét, ahol nincs semmilyen működő gyógyszertár. A megoldások között szerepelt a mozgó fiókgyógyszertárak, a házhoz szállítás és az úgynevezett „gyógyszerszoba” létrehozása is. Erről azonban az Emmi semmilyen tárgyalást nem tartott a kamarával

Fotó: Pixabay

22 hozzászólásarrow_drop_down_circle

Pusztai
@csak úgy...:értem én de ...
nem sikeres, hanem alávaló aljas gazember a magyar történelem legnagyobb politikai gazembere!!!
Ez itt nem minden hozzászólás, csak az utolsó néhány. Kattintson, ha mindet olvasná!
kereső
@namihami: 13:41 A minao dicsekedett vele novák előd? " csurka megtermékenyitette Magyarországot". A kormánynál várakozáson felül sikerült a "megtermékenyités". Nem kérdés már, hogy vemhes-e, vagy nem vemhes!
vacsi
Akkor a patikák egyszerű vidéki bolttá süllyednek...
De azért gyógyszerészeket fognak még képezni?
Méhes
@Eladott Ország: teljesen igazad van
Csizmás Kond
Ma a gyógyszertárak nagyobb százalékában nem gyógyszert hanem ételkiegészítőt árulnak...oda meg nem kell patikus...sőt ma nincs is olyan hogy csak patikus tudna valamit kiadni mert a rendszer úgy van kialakítva hogy mindent előírnak.
Lepényleső
"Na ugye!" Van itt még magánosítani való,- ha egyesével megosztunk minden társadalmi csoportot,
aztán eszmélhetnek arra valamikor,- ha már mi leléptünk,- hogy a ner mindenkit eközben kifosztott?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.