Rendkívüli sajtótájékoztatót hívtak egybe vasárnap délutánra, miután az egészségüvyi törvénymódosítások ellen tiltakozó Magyar Orvosi Kamara szombaton közölte, hogy nyomásgyakorlásba kezdenek a kormányzati intézkedésekkel szemben.
A 444 cikke szerint vasárnap délután 14 órára hirdetett rendkívüli sajtótájékoztatót Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára, és Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója. A meghívó címe a következő a lap szerint:
„Méltatlan támadás a kormány és a betegek ellen – reagálás a Magyar Orvosi Kamara rendkívüli országos küldöttgyűlésére”
Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára köszöntőt mond az Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő Kútvölgyi Tömb épületének építészeti átadó ünnepségén 2022. december 20-án.
Fotó, címlapkép: MTI/Soós Lajos
A cikk szerint az ügy előzménye az, hogy a Magyar Orvosi Kamara rendkívüli küldöttgyűlést tartott, amelyen az orvosok jogait súlyosan korlátozó, a betegek helyzetét pedig jelentősen rontó törvénycsomag ellen szólaltak fel. A cikk szerint a törvénymódosítást – mely a kórházak működését is alapjaiban írja át – a parlament a szakmai javaslatok figyelmen kívül hagyásával fogadta el.
A Magyar Orvosi Kamara azon az állásponton van, hogy a január elsejével életbe lépett egészségügyi törvénycsomag teljesen kiszolgáltatottá teszi a hazai orvostársadalmat. Az új háziorvosi ügyeleti rendszerben például a háziorvosoknak az Országos Mentőszolgálat felé titoktartási szerződést kell aláírniuk.
A küldöttgyűlésen ezért meg is szavazták, hogy a háziorvosok ne írják alá az új ügyeleti szerződéseket, és helyezzék letétbe a feladatellátási szerződéseik felmondását, a kórházi orvosok pedig tiltakozzanak az önkéntes többletmunkájuk felmondásával. A MOK előzetes felmérése szerint egyébként az orvosok részéről jelentős és egységes hajlandóság van arra, hogy nyomásgyaorló eszközöket is bevessenek: decemberben 4500 orvos jelentette ki, hogy hajlandó letétbe helyezni a felmondását, 6800 orvos pedig az önként vállalt túlmunka--szerződéseit kész felmondani.
A 444 cikke szerint a MOK egyébként már tavaly novemberben jelezte, hogy nem támogatják a tervezett egészségügyi törvénymódosítást.
42 hozzászólásarrow_drop_down_circle
A fidesz egy szerződés tervezetet adott be mint tényt.
szóval ez a disznófejű tokás nercsótány is hazudik azonnal ahogy a fidesz-vezető lesz.
Új hozzászólás